У Ватикані черговий етап реформ у економічній сфері: контроль над фундаціями

07.12.2022, 12:15
Католики
У Ватикані черговий етап реформ у економічній сфері: контроль над фундаціями - фото 1
Відтепер Ватиканські спеціальні фонди підлягають контролю з боку економічних органів Римської Курії. Папа Франциск оновив законодавство, що стосується різних установ куріальних інституцій, що досі були автономними. Нове законодавство стосується також структур, юридична адреса яких у Державі-Місті Ватикані.

«Хоча такі установи мають формально відокремлену юридичну особу та певну адміністративну автономію, слід визнати, – пише Папа, – що вони є засобами для здійснення завдань куріальних інституцій на службі служіння Наступника святого Петра, і через це також і вони, якщо інше не вказане в установчих нормах, є державними установами Святого Престолу». Отож, беручи до уваги, що їхні матеріальні блага є частиною майна Апостольської Столиці, «необхідно, щоб вони підлягали наглядові не лише з боку куріальних інституцій, яким вони підпорядковані, але також контролю та нагляду з боку економічних органів Римської Курії».

Таким чином, допоміжні юридичні особи будуть «чітко відокремлені від інших фундацій, асоціацій і неприбуткових організацій», які утворилися з приватних ініціатив і не є важливими у здійсненні завдань куріальних інституцій.

Нове законодавство набирає чинності з 8 грудня 2022 року, а існуючі допоміжні інституції повинні пристосуватися до вимог нового законодавства через три місяці від цієї дати.

Документ визначає, що нагляд і контроль над такими інституціями здійснює Секретаріат з економічних питань, який також може давати рекомендації щодо впровадження заходів, які повинні запобігати та протидіяти злочинним діям. Апостольським листом також регламентуються правила обліку та обміну інформацією, подавання кошторисів і звітів, доступ з боку Бюро Генерального Ревізора.

Беручи до уваги необхідність узгодження нормативної бази, Папська Комісія для Держави-Міста Ватикану шляхом публікації відповідного законодавчого акту, розширює застосування приписів цього Апостольського листа також на установи Держави-Міста Ватикану.