• Головна
  • Новини
  • У Ялті викинули на смітник хрест, встановлений греко-католиками...

У Ялті викинули на смітник хрест, встановлений греко-католиками

25.08.2013, 11:46
На земельній ділянці, що запроектована під будівництво греко-католицького храму у м. Ялта, стався акт вандалізму – невідомі викинули на смітник освячений хрест.

На земельній ділянці, що запроектована під будівництво греко-католицького храму у м. Ялта, стався акт вандалізму – невідомі викинули на смітник освячений хрест.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Місцевий священик, прийшовши на ділянку побачив, що замок на вхідних воротах зірваний, натомість замість старого висить новий замок.

Увійшовши на ділянку, священик зауважив, що всюди безлад, є позрізувані дерева, а головне хрест, який встановили у 2005 році в пам'ять освячення місця вирваний, та викинутий на смітник. На виклик приїхала оперативна група та зафіксувала акт вандалізму. За словами очевидців, якісь незнайомі люди кілька днів тому «господарювали» на цій ділянці, скориставшись відсутністю священика. Себе вони назвали новими господарями ділянки.

Ще з 1992 року місцева громада оббиває пороги місцевої влади з проханням виділити їм земельну ділянку для будівництва власної святині. Після численних пропозицій та відмов, у 2005 році було остаточно визначено місце будівництва храму. Громада зібрала всі необхідні документи та у грудні 2005 року подала міській раді на затвердження та підписання договору оренди. Однак замість виділення землі, релігійна громада отримала повістку до суду. Судових процесів від того часу відбулося немало, та тягнуться й до нині. Їх метою є позбавлення громади права на будівництво.