У закинутому костелі на Львівщині показали театральну виставу, щоб врятувати пам'ятку

21.09.2020, 09:35
Культура
У закинутому костелі на Львівщині показали театральну виставу, щоб врятувати пам'ятку - фото 1
У селі Демня Миколаївського району на Львівщині 19 вересня відбувся показ вистави Pentecost від Першого театру. Виставу влаштували для привернення уваги до національної культурної спадщини України, зокрема, для збереження сакральних споруд Львівської області, які перебувають у аварійному стані.

Як передає сайт 032.ua, першочергово виставу мали показати у занедбаному костелі в селі Годовиця на Пустомитівщині. Однак через карантинні обмеження, її довелося перенести в інше місце. Як з’ясувалося, неподалік від Львова у селі Демня є інший храм у аварійному стані - закинутий костел Матері Божої, датований 1913 роком. Він ідеально підійшов для проведення події.

Вистава за п’єсою британського драматурга Девіда Едгара символічно переплітається із місцем її показу. Сама назва Pentecost у перекладі означає П’ятдесятниця, більш відома в Україні як Зелені свята або День Святої Трійці. Події твору відбуваються у закинутій балканській церкві, вони тісно переплітаються зі злободенними питаннями сучасності - збереження спадщини, кітчева культура, боротьба за владу, політичні перипетії, трагічні долі біженців, а також неспроможність сучасних людей слухати й чути одне одного.

Ідея та організація театральної вистави у костелі належить Івоні Лобан, авторці проєкту “Під Зорею Пінзеля”, який із 2017 року привертає увагу до збереження костелу Усіх Святих у Годовиці, збудованого 1758 року та який перебуває у аварійному стані. ГО "Арт-студія Івони Лобан" з цим проєктом отримала підтримку від Львівської облдержадміністрації, а вже цього року Мінкульт заявив про намір виділити кошти на реставрацію пам’яток архітектури, серед них - і костел у Годовиці.