УГКЦ допомагає постраждалим від паводків на заході України

16.07.2020, 10:09
Католики
15 липня голова Відділу соціального служіння УГКЦ владика Василь Тучапець зібрав на онлайн-нараду синкелів соціального служіння всіх єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні.

Отці-синкели з Івано-Франківської архиєпархії та Коломийської і Чернівецької єпархій УГКЦ, мешканці яких найбільше постраждали від повені, розповіли про стан справ у цих регіонах

УГКЦ допомагає постраждалим від паводків на заході України - фото 53571

 

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Вони подякували за солідарність, яку виявили парафії, організації «Карітас» та єпархіальні управління УГКЦ, які з перших днів забезпечували постраждалих питною водою, їжею та одягом.

Зокрема, ініціативна група на чолі з економом Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та директором «Карітасу-Тернопіль», з благословення владики-митрополита Василя Семенюка, декілька разів організовувала гуманітарні вантажі допомоги постраждалим на Коломийщині. Надійшла допомога також від єпархіальних організацій Карітасу Львівської архиєпархії та Сокальсько-Жовківської, Бучацької і Кам’янець-Подільської єпархій та Донецького екзархату.

Єпархіальні благодійні фонди «Карітас-Івано-Франківськ», «Карітас-Кломия» та «Карітас-Чернівці» дуже активно долучилися до процесу надання допомоги, переданої від Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

До допомоги доєдналися парафіяльні харитативні осередки містечок і сіл. Парафії Бузького деканату Сокальсько-Жовківської єпархії провели збір речей, продуктів та коштів, які були передані до Коломийської єпархії. А деякі парафії Львівської архиєпархії передали грошову допомогу постраждалим в Івано-Франківській архиєпархії. До служіння потребуючим приєдналися і парафії самої Івано-Франківської митрополії. Активні вірні цих парафій зголосилися отриману допомогу самостійно розвезти до осель тих людей, яким важко добратися до місця видачі, а також місцеві волонтери допомагають одиноким, престарілим та хворим людям у прибиранні дворів і будинків, підтоплених через повінь.

Допомога Церкви найбільш постраждалим від руйнівної повені продовжується. УГКЦ просить небайдужих долучитися до збору пожертв для допомоги найбільш потребуючим.