"УГКЦ складає власний план дій при загрозі повномасштабного вторгнення російських військ", - Патріарх Святослав

05.02.2022, 11:24
Католики
"УГКЦ складає власний план дій при загрозі повномасштабного  вторгнення російських військ", - Патріарх Святослав - фото 1
4 лютого під час онлайн прес-конференції «Україна: досвід Церкви 8-ми років збройного конфлікту», яку організувала «Kirche in Not» для журналістів з різних країн Європи і світу, Блаженніший Святослав представив ситуацію в Україні перед загрозою повномасштабного військового вторгнення Росії з точки зору українського народу. Йшлося і про реакцію релігійного середовища, зокрема Української Греко-Католицької Церкви.

Участь у прес-конференції взяли понад 70 іноземних журналістів. Спікером її також був Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Глава УГКЦ розповів, що теперішня ескалація є не просто продовженням російсько-української війни на Донбасі, яка триває вже 8 років, чи наслідком анексії Криму. «Зараз відбувається щось дуже відмінне. Ми стикаємося з повномасштабною ескалацією між Росією і колективним Заходом. Україна в цьому контексті – лише частина повної панорами різних загроз і напруги… А отже, українська криза не є лише кризою для українців, вона стосується всього світу – насамперед Європи, а також Сполучених Штатів і країн-членів НАТО», – сказав Блаженніший Святослав.

Предстоятель наголосив, що ескалація нинішньої загрози Росії проти України має щонайменше чотири виміри: воєнний, інформаційний, політичний та економічний. «Дуже часто їх називають гібридною війною, і вони явно присутні у нинішній ситуації», – сказав він, розповівши про кожний окремо.

Глава УГКЦ наголосив, що українці найбільше довіряють армії, волонтерам і Церкві. І така велика довіра, зазначив Блаженніший Святослав, є для Церков великою відповідальністю.

«Дуже часто, зокрема у критичних обставинах, люди прислухаються до напрямних, які пропонують Церкви, щодо того, як діяти в такій ситуації, як планувати подальше життя, як розвивати нашу країну, як захищати нашу націю. Тож ми відчуваємо відповідальність перед усім українським суспільством і намагаємося скласти власний план того, що нам робити, особливо, коли є ймовірність повномасштабного військового вторгнення російських військ в будь-який момент», – пояснив Глава УГКЦ.

Щодо відповіді Української Греко-Католицької Церкви на сучасні обставини, Блаженніший Святослав зазначив, що в такій ситуації насамперед є дуже важливо бути разом, співпрацювати, підтримувати один одного. Саме тому УГКЦ, за його словами, розвиває мережеву спроможність злагодженої взаємодії церковної спільноти, а відтак пропонує кілька конкретних способів відповіді. Серед них – молитва, солідарність з потребуючими, комунікація надії та консолідація суспільства.

У ситуації, коли багато людей втрачають надію, християни мають бути проповідниками надії, наголосив Глава УГКЦ.

«Ми сподіваємося, що через молитву та за міжнародної підтримки ми зможемо голосно сказати: Ні – насильству! Ні – війні! Ні – військовим діям як способу вирішення проблем, національних чи міжнародних. Діалог і солідарна співпраця допоможуть нам подолати будь-які труднощі, будь-які проблеми в сучасному світі», – підсумував Блаженніший Святослав.