• Головна
  • Новини
  • Українці сьогодні о 16:00 запалять свічки пам'яті за жертв Голодомору...

Українці сьогодні о 16:00 запалять свічки пам'яті за жертв Голодомору

23.11.2019, 08:24
Українці сьогодні  о 16:00 запалять свічки пам'яті за жертв Голодомору - фото 1
«Запали свічку» — акція, яка відбувається у День пам'яті жертв голодоморів, тобто у 4-ту суботу листопада щороку.

«Запали свічку» — акція, яка відбувається у День пам'яті жертв голодоморів, тобто у 4-ту суботу листопада щороку.

Свічка.jpg

Традиційно о 16.00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня. У великих містах на головних майданах теж запалюють свічки.

Основні пам'ятні заходи відбудуться о 16:00 в багатьох містах і селах.

23 листопада відбудуться жалобні заходи на території Національного музею Голодомору-геноциду в Києві за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, іноземних гостей. Про це повідомляє Інститут національної пам'яті.

 О 16:00 буде оголошено хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів.

У храмах 23 листопада проводитимуть поминальні панахиди.

Ввести традицію запалювати свічку запропонував американський та український історик, дослідник Голодомору на Україні Джеймс Мейс у 2003-му році. 

В Україні День пам’яті жертв голодоморів встановлений на четверту суботу листопада. Цього року цей день припадає на 23 листопада.

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Наразі Голодомор визнали геноцидом 24 країни світу, а ще у низці країн – органи влади їхніх окремих територіальних одиниць.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.