• Головна
  • Новини
  • Українські православні єпископи США виступили проти нововведень Департаменту охорони здоров‘я США...

Українські православні єпископи США виступили проти нововведень Департаменту охорони здоров‘я США

16.02.2012, 12:16
Конференція канонічних православних єпископів Північної і Центральної Америки, до складу якої входять українські єпископи, що знаходяться в єдності з Константинопольським Патріархатом, підтримали звернення Конференції католицьких єпископів США і всіх тих, хто категорично виступив проти недавнього рішення Департаменту охорони здоров'я США.

Конференція канонічних православних єпископів Північної і Центральної Америки, до складу якої входять українські єпископи, що знаходяться в єдності з Константинопольським Патріархатом, підтримали звернення Конференції католицьких єпископів США і всіх тих, хто категорично виступив проти недавнього рішення Департаменту охорони здоров'я США. Повідмляє сайт Української Православної Церкви в США.

У цій постанові Департаменту йдеться про те, що лікарні, навчальні заклади та інші організації (включно з тими, які належать Церкві), будуть зобов'язані оплачувати страхові поліси для працівників, які включають оплату контрацептивів (у тому числі й препарати, які стимулюють аборти) і стерилізації для своїх співробітників, незалежно від релігійних переконань роботодавців.

У повідомленні сайту УПЦ в США йдеться, що перша поправка до Конституції США гарантує свободу віросповідання. Ця свобода порушується, коли релігійні установи зобов‘язані оплачувати «послуги контрацепції», в тому числі препарати, які стимулюють аборт чи стерилізацію, що прямо порушує релігійні переконання.

«Ми, Конференція канонічних православних єпископів, закликаємо Департамент охорони здоров‘я США, секретаря Сібеліуса і адміністрацію Президента Обами скасувати це несправедливе рішення і поважати свободу віросповідання, гарантовану всім американцям Першою поправкою до Конституції США», – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, що раніше свою незгоду з нововведеннями Департаменту охорони здоров‘я США висловив український греко-католицький митрополит в США Стефан (Сорока).