Українська громада з допомогою поліції відстояла за ПЦУ історичний храм на Чернігівщині

Українська громада з допомогою поліції відстояла за ПЦУ історичний храм на Чернігівщині - фото 1
Українська громада з допомогою поліції відстояла за ПЦУ відновлений храм святого Олександра Невського в селі Біловежі Перші Бахмацького району Чернігівської області, при тому що релігійну споруду.

Про те, що цей храм намагалися захопити предтавники УПЦ МП повідомили “Новинарні” громадські та релігійні активісти Чернігівщини, присутні на події.

На свято Воздвиження, 27 вересня, в селі очікувалося велике силове протистояння за участю “афганців” та “тітушок”, яких мав намір задіяти Московський Патріархат, йдеться у повідомленні.

Українська громада з допомогою поліції відстояла за ПЦУ історичний храм на Чернігівщині - фото 59141

 

З огляду на це в Біловежах були вжиті безпрецедентні для села заходи безпеки. Зі слів очевидців, до невеличкого села були перекинуті близько 70 співробітників ГУ Нацполіції області. У Біловежах перебував очільник управління у справах релігій, а ввечері проти неділі – сам очільник обласної поліції.

Присутні пояснюють, що операцію силового захоплення Олександрівського храму готував прибічник МП, депутат облради та агропідприємець Валерій Колоша. Він нібито обіцяв митрополиту Ніжинському та Прилуцькому Клименту (Олегу Вечері), який також є головою Синодального інформаційного відділу УПЦ МП, що той зможе “освятити” захоплену церкву 27 вересня. Колоша, за даними селян, найняв до 50 “тітушок” для атаки на храм.

Проте це не завадило українському священству провести першу Божественну Літургію у відреставрованому храмі. На службі були присутні близько 50 осіб, серед них гості з Бахмача, Ічні, Ніжина та Чернігова.

Українська громада з допомогою поліції відстояла за ПЦУ історичний храм на Чернігівщині - фото 59142

 

Богослужіння очолив митрофорний протоєрей Роман Кривко, капелан ЗС України. освячення - храм Олександра Невського ПЦУ село Біловежі Перші

Додамо, дерев’яний храм святого Олександра Невського в Біловежах Перших на Чернігівщині був збудований 1855 року Олександром Кочубеєм, нащадком генерального судді Війська Запорізького Василя Кочубея. У 1950-х роках церкву закрили радянські окупанти, вона руйнувалася й заростала чагарями.

Навесні 2020 року меценатка вирішила відреставрувати церкву і передати її місцевій громаді. Мешканці села звернулися до священника Православної церкви України з Бахмача Володимира Павлини, щоб той допоміг зареєструвати громаду та освятив храм. Громада закінчує реєстрацію документів парафії ПЦУ в департаменті культури і туризму, національностей і релігій Чернігівської ОДА. У цей час захопити храм спробували священики Московського Патріархату.