Український програміст навчив штучний інтелект читати Біблію українською

07.01.2023, 09:15
Культура
Український програміст навчив штучний інтелект читати Біблію українською - фото 1
ІТ-фахівець з України навчив штучний інтелект (ШІ) сервісу Google Асистент читати вголос українську Біблію.

Кропивницький програміст Віктор Шимко створив для сервісу Google Асистент додатковий скіл (skil – англ. навичка, можливість), який розширює здібності ШІ та дозволяє йому вголос читати Біблію в україномовному перекладі Івана Огієнка.

Скіл розроблявся впродовж трьох тижнів. Для активації функції читання Біблії ІТ-спеціаліст обрав команду «Talk to Ukrainian Bible», яка стає доступною після стандартного старту Google Асистента.

Далі ШІ пропонує користувачеві дві опції: Listen to Bible (прослухати фрагмент біблійного читання, тобто розділ з Нового Заповіту, прив’язаний до сьогоднішньої дати календаря; див. відео) та Change Settings (обрати жіночий або чоловічий голос, а також його звукові відтінки).

Команда «Talk to Ukrainian Bible» працює в усіх країнах світу. Новий сервіс доступний в усіх віртуальних помічників на кшталт Alexa від Amazon чи Siri від Apple, а також у фізичних пристроях на зразок Google Home. За відсутності такого пристрою сервісом можна скористатись через додаток Google Assistant.