Унікальну дзвіницю церкви Покрови у Львові цьогоріч доведуть до ладу

30 січня, 10:30
Культура
Реставратори візьмуться за цю дзвіницю заввишки 60 метрів - фото 1
Реставратори візьмуться за цю дзвіницю заввишки 60 метрів
2021 року на реставрацію пам’яток архітектури міста Лева з міської скарбниці піде 55 мільйонів гривень (торік кошторис становив 42 мільйони).

«Цьогоріч продовжать реставрацій­ні роботи на уже розпочатих об’єктах, — розповіла „Високому Замку“ начальниця управ­ління охорони історичного середо­вища Львівської міської ради Лілія Онищенко. — Це Гарнізонний храм Свя­тих апостолів Петра й Павла на вул. Теа­тральній, і палац Потоцьких, а також іс­торичні будівлі на вул. Стефаника, 11 та Дорошенка, 19, проспекті Свободи, 24, площі Галицькій, 10. Продовжимо рес­таврацію мурів на Високому замку й від­новлення кам’яного гроту з левами, що у парку Високий замок. Це дві знакові скульптури левів — з гербами родів Сик­стів і Лоренцовичів».

Серед нових пам’яток, які будуть до­водити до ладу цього року, — дзвіниця церкви Покрови Пресвятої Богородиці, що на вул. Личаківській, 175. Храм на­гадує старохристиянську базиліку. Не­звичною для архітектури Львова є його унікальна дзвіниця заввишки 60 метрів, збудована на зразок флорентійських кампаніл.