Блог Дениса Таргонського_image

Блог Дениса Таргонського

УПЦ - як до Вас ставитися?

24 березня, 21:14
УПЦ - як до Вас ставитися? - фото 1
Дорогі парафіяни та духовенство УПЦ, може підкажете, як Ви хочете, щоб до Вас ставилася держава та більшість українського суспільства?

Перед тим, як звертатися до Вас із цим запитанням, зазначу, що не вважаю Вас "москалями", а люди в Україні не зважають на конфесію, якщо Ви самі не акцентуєте на цьому увагу.

Знаю і ціную тих Ваших парафіян та священників, які служать в ЗСУ та допомагають армії. Але будемо з Вами відвертими - то радше окремі випадки, а не системна і постійна благодійна діяльність всієї УПЦ. І вона не може приховати від суспільства головного - зневажливого ставлення переважної більшості членів Вашої церкви до української держави, до інших церков (зокрема до ПЦУ) та до нашої війни.

***

Ви засвідчуєте перед усіма вірність своїй Церкві в лиці митрополита Онуфрія і напоказ відхрещуєтеся від кирила. Але це лукавство!

Ви знаєте, що митрополит Онуфрій продовжує поминати кирила за богослужінням і не збирається зраджувати своїй матері-церкві - рпц. Отже, поминаючи митрополита Онуфрія, Ви підримуєте єдність з рпц і засвідчуєте вірність Вашому дійсному канонічному предстоятелю - патріарху кирилу.

***

Ви тішите себе собором 27 травня, який, мовляв, Вас відділив від москви. І це самообман!

У Вашому новому статуті сказано, що Українська Православна Церква в своєму житті та діяльності керується Грамотою Патріарха Московського і всія Русі 1990 року".

Однак у цій Грамоті вказано, що "Українська Церква з’єднана з Помісними Православними Церквами через Руську Церкву".

Собор у Феофанії не відділив УПЦ від москви, а приховав цей зв'язок.

У Статуті рпц у переліку архієреїв усі українські єпископи, включаючи митрополита Онуфрія, записані як "архієреї рпц". Жоден із українських єпископів УПЦ не попросив виключити себе із них.

Усі церкви світу рахують УПЦ єпархією рпц. Жодна з церков не поминає митрополита Онуфрія як предстоятеля окремої церкви. Його імені немає у Диптиху - переліку усіх православних церков світу.

Згідно із Статутом рпц митрополит Онуфрій - "архієрей рпц" і почесний член Синоду рпц. Від цієї посади він теж не відмовлявся. А те, що він довго не їздив у москву на засідання синоду, не означає, що він перестав бути членом синоду мп.

***

Ви звикли бездумно слухати те, що Вам каже начальство і втратили почуття власної відповідальності за свою Церкву.

Переважна більшість Ваших архієреїв живе за принципом "після нас хоч трава не рости". Вони візьмуть своє і втечуть. Їм є куди, за що і на чому. А за їхні помилки та злочини відповідатиме Ви.

***

Вашим благоговійним ставленням до церковного сану цинічно спекулюють. Вами прикривають явно антиукраїнську політику УПЦ.

Зокрема, жоден з архієреїв УПЦ не засудив особисто кирила, рпц, путіна. Проте українську владу, якій довіряє весь світ, Ваша Церква називає "богоборчою", "нащадками комуністів", "ворогами церкви". Ви звинувачуєте місцеві органи управління у "гонінні", "порушенні конституції", "перевищені своїх повноважень".

Говорячи під час війни такі речі про чинну владу, Ви транслюєте російську пропаганду в Україні, допомагаєте ворогу у інформаційній війні проти нашої держави, намагаєтеся вбити релігійний клин між владою і народом, які досягли в Україні небувалої єдності в історії. Усе це тільки на руку воргоу.

Вашу критику української держави ще можна було б хоч якось сприйняти. Якби перед тим Ви з такою ж жорсткістю засудили росію за вбивство людей! Тільки не усно, на вушко одне одному, а офіційно, відкрито, всією Церквою - соборно!

Правда, на самому початку війни митрополит Онуфрій назвав війну каїновим гріхом, але він не вказав, хто саме був Каїном. І яка ціна цих слів, якщо далі слів діло не пішло і все як було, так і залишилося - Ви й далі перебуваєте у каїновій церкві.

Ви знімаєте відеоролики із звинуваченнями української держави, яка мовляв, забирає у Вас храми та майно. От росія й поспішає Вас визволяти від безбожників! Якби ж то Ви зняли такі ж самі відеозвернення із закликами до керівництва росії, щоб захистити свій народ!

***

Вдумайтеся! Насправді,Ви не молитеся за перемогу України. Вам приписано начальством молитися, як і в у 2014 році "за мир" і "прекращение междоусобной брани". Тобто Ви й далі вважаєте війну росії проти України громадянською війною.

Той "мир", за який Ви молитеся можна розуміти по-різному. Ви ж не називаєте у молитві росію ворогом, молячись Богу за мир???

Мир у Вашому розумінні - то змиритися з волею Божою, тобто перед росіянами?

***

А що Ви зробили, щоб у такий складний час порозумітися із державою у якій Ви живете? Суспільство та держава готові йти на діалог з Вами, але Ви ігноруєте як одних так і інших.

Ви не розумієте мови діалогу, бо звикли диктувати свої умови. Вас розбестила багаторічна монополія на релігію і покровительство проросійською владою усіх Ваших забаганок. Повагу та терпимість української держави Ви сприймаєте як слабкість. І тягнете час, очікуючи, чим закінчиться для Вас ця війна.

***

У цей важкий для країни рік війни держава, маючи купу проблем, ініціює різні комісії та групи із вчених та теологів для досягнення порозуміння з Вами. А Ви жодного кроку на зустріч не зробили.

Митрополит Онуфрій не звернувся до українського народу із словами співчуття, не пояснив публічно позицію своєї Церкви для українського суспільства.

А коли Ви нічого про себе не говорите, то що про Вас думати? Те що говорить про Вас москва - що Ви її невіддільна частина, яка страждає через "безпрецедентні у хх ст. гоніня від безбожників"? То значить Україна - то для Вас країна безбожників?

***

Нещодавно держава запрошувала членів УПЦ у спеціально створену державну релігієзнавчу комісію по розгляду питання Вашого статуту і Ви не прислали туди своїх представників!

Цим жестом Ви не на словах, а на ділі продемонстрували своє принизливе ставлення до української держави. І воно нажаль таке ж саме як і в росіян до України. Зрештою то неповага до В. Зеленського. Ви самі мали би прийти до нього із пропозиціями про діалог. Але до українського Президента Ви ставитеся точно як путін - тобі треба ти й приходь!

То як з Вами ще говорити? От держава і зробила висновок: "Не хочете по-Божому, буде по закону". І припинила договір оренди із Києво-Печерською Лаврою. І хто в цьому винен?

***

Ви не засудили жодного колаборанта із священників та єпископів УПЦ, а от на тих своїх священників, які схильні до діалогу із суспільством та ПЦУ, накладаєте суворі покарання.

Ви не засудили реального вбивцю - патріарха кирила, бо, мовляв, ми вже не його церква. Гаразд, а чому ж тоді судите константинопольського патріарха Варфоломія останніми словами.

Ви піднімаєте шум про те, що у Вас "забирають храми", коли вони переходять до ПЦУ. А в той же Ви час смиренно мовчите, коли рпц віджимає у Вас цілі єпархії! І не дивно! Бо вони й далі залишаються у Вашій церкві - рпц.

І як Вам після того всього вірити?

***

Згадайте як ракети прилітали у Київ, Дніпро, Запоріжжя, Одессу... Скільки дітей та невинних людей було вбито росіянами!

Весь світ присилав допомогу та листи із співчуттям українцям. Висловлювалися публічні вимоги світового співтовариства до російського керівництва, щоб воно припинило вибивати невинних людей.

Але від архієреїв УПЦ не було сказано навіть слова співчуття до своєї пастви, яка загинула у їхніх же містах, на тих самих вулицях, по яких вони ходять у церкву!

Ніхто з Ваших архієреїв не вийшов із храму і не послужив на місці масових вбивств навіть літії за спочилими, щоб втішити людей молитвою! Натомість Ваші пастирі на окупованих територіях благословляли молебним співом російські війська. То якій же ж пастві насправді Ви служите?

Ні митрополит Онуфрій ні єпископи УПЦ, які мають у москві купу зв'язків не зверталися до російської влади, щоб вона припинила вбивати українських дітей. Ну хоча б формально! Про людське око!

Але як голосно тепер, коли Вас законно позбавляють права служити в Лаврі, кирило звертається у міжнародні організації, щоб захистили Вас і Ваше майно! Від кого? Від українців, з якими Ви навіть говорити не хочете?

***

Кирило мовчав, коли росіяни вбивали українців. Йому було не шкода вбитих в Україні дітей - йому шкода втрачати владу. І основою своєї влади він бачить Вас і Ви цьому ніяк не заперечуєте!

УПЦ своїми заявами про "гоніння" підтверджує наклепи кирила проти України на міжнародному рівні. Вам не соромно ото нити перед усім світом, хоча б перед тими вбитими росіянами дітьми?

Люди гинуть, а Ви боретесь за свої права і звертаєтеся із скаргами на Україну у ОБСЄ? Може б Ви про постраждалих від війни щось сказали на міжнародному рівні від імені своєї Церкви? Бо ж камені вже вопіють!

***

Згадайте, як Ви (а у ті часи і я разом з Вами) у 2008 році усі гамузом кричали: "Наш патріарх кирило!". Я покаявся в цьому у 2014 році, бо кров невинно вбитих людей з благословіння рпц в лиці кирила промила мені очі. Але річ не в кирилі, а у Вас самих.

Нагадаю, що політична проповідь патріарха Кирила за багато років ні на йоту не змінилася. Його підтримка Путіна завжди була очевидною. Він всюди відкрито пропагував ідеологію руського міра про "триєдність святої русі".

І весь цей час УПЦ активно підтримувала політику патріарха, плодом которї є війна в Україні. І Ви, майже усі, відкрито поминали вбивцю, гордо співаючи в храмах російські пропагандиські пісеньки, які до Церкви ніякого стосунку не мають, щось на кшталт - "Русь святая, храни веру православную!".

Ви відхрещується від "руського міра" і забуваєте, що цю пропаганду створювала церква, у яку Ви все життя ходили.

Усі ці роки Ви щиро вірували у пророцтва Серафима Саровського у інтерпретації хворого на голову Мотовілова, сповідували політичний культ Матронушки московської, різних старців "святої русі", про "судьби росії". Ви із захватом читали пропагандиський триллер "Русь перед вторим прішествієм" і дивилися чисельні пропагандиські фільми про православну русь. Насправді Ви вірили, що живете в Русі, а держава Україна - то тимчасове явище.

Ви долю своєї церкви пов'язували із російською державою. У Ваших богослужбових текстах навіть слова Україна немає. Ви щиро вірували у триєдність православних народів у якійсь міфічній русі, не розуміючи, що насправлі сповідували радянську імперську пропаганду, бо вона Вам ближча до душі, адже більшість із Вас родом із срср.

***

Ви кажете, що Ви - і є єдина українська церква в Україні. А гляньте, наприклад, скільки Ваших храмів російського князя Олександра Невського є на території України? І скільки в порівнянні з ними Ви налічите храмів українських святих? Наприклад, Іова або Амфілохія Почаївських?

А скільки за останніх тридцять років було набудовано храмів і надруковано ікон та житій імператорській родині Миколи ІІ!

Скажіть а Ви хоча б Євангеліє у якісному перекладі українською мовою видали? Але воно Вам й не потрібне було, бо ж російська церковна пропаганда Вас змогла переконати, що українською мовою молитися не можна.

Зважте на усе це і Вам стане зрозуміло, чи насправді Ви - українська Церква.

***

Будемо відвертими. Ви виросли у традиції російського православ'я. Я точно знаю, що в більшості своїй ви й досі не вірите, що росіяни могли піти на братів слов'ян війною.

Ви вперто переконуєте себе, що то якесь непорозуміння, що то Америка стравила між собою два братні народи. Ви навіть бачити не хочете, що ніякого братства між нами насправді не було, а було хамське ставлення "старшого брата", до "молодшого". Ваше мовчання купляла росія за величні храми, автопарки та вілли Ваших архієреїв.

І так! Ви праві! Гроші не йшли з України в москву. Вони звітам йшли сюди, щоб купляти душі.

***

Вам здається, що Ваша віра - то віра ваших пращурів! І Ви гірко помиляєтеся! Навіть русифікована патріархом Пименом у 60-их роках церковно-слов'янська мова - не та, якою молилися до революції 1917 року Ваші отці.

Ви не знаєте якою була їхня віра, бо радянський союз її знищив, а правдивої історії Церкви Вам на проповідях не розповідали. Ви сповідуєте те, що Вам запропонувала радянська влада в лиці московської патріархії, яку вона створила.

Ви довго не мали своєї української Церкви тому не можете зрозуміти, що у світі є ще багато різних Церков, які живуть по-різному, мають своїх святих, свої звичаї та традиції і свою Батьківщину!

Насправді Вам рідніше ось те "Русь святая, храни веру православную" ніж "Боже Великий, Єдиний нам Україну храни". Не сприйміть це як докір. Але й не грішіть тим, що Ви єдина українська Церква в Україні. Бо нічого українського крім українців і колядок на Різдво у Вас більш немає.

Навіть на літургії у більшості Ваших храмів скільки себе пам'ятаю, Ви молилися "за державу нашу", а за яку саме - не вказували.

***

Ви знаєте геополітичні пророцтва про "святу русь" набагато краще, ніж Євангеліє або, наприклад, листи св.Василя Великого...

Вам ближче до душі "золоте кольцо

Росії" ніж паломництва по колисці православ'я - Греції, Малій Азії, Єгипту, Афону...

Невже Ви не розумієте, що Ви - хто свідомо, а хто й ні - посприяли приходу цієї війни на нашу землю. Бо ж Україна інтегрується у Європу, а Вам все життя у храмі говорили, що увесь той Захід - це ж "гейропа", содом, секуляризм... А Америка - вавилонська блудниця.

От кирило і благословив російські війська Вас визволяти від "вічної погибелі у Содомі". Але ж саме ті "содоміти"сьогодні усім миром допомагають українцям вижити.

А що роблять Ваші "брати по вірі"? Ви ж саме так усе життя називали росіян. Українці були для Вас розкольниками, а європейці "содомітами". Чи не так?

Усі ці роки ви свідчили про єдність із братами по вірі росіянами, а таких самих українців як і Ви, Ви називали "розкольниками", не розуміючи, що це теж була антиукраїнська - російська пропаганда, яка ділила наш народ на російськомоний Схід і український Захід, на православних і розкольників, на грішних українців і Вас святих.

Ви й досі сповідуєте російську пропаганду розділення України називаючи ПЦУ розкольниками. Принизливе ставлення до іншої церкви яскраво свідчить про проросійську політику УПЦ.

Ви зустрічаєтеся у Софії із священниками ПЦУ і щось говорите про єдність Церкви, але у той самий час своїй пастві Ви говорите, що ПЦУ із "канонічним дефектом" і краще туди не йти. Хіба то не лукавство?

І взагалі, Ви не втомилися від зневаги до своїх сусідів?

***

Ви вперто поминали кирила майже на кожній парафії, бо були переконані, що тим самим тримаєтеся церкви, а тим, хто вказував Вам на явну єресь пропаганди руського міра, Ви казали: "Та хто ти такий, щоб патріарха судити".

Після початку війни у 2014 році багато українців не могли відспівувати своїх дітей, які загинули на Донбасі у "московській церкві". Вони вимагали у Вас правди! А Ви у відповідь почали жалітися кирилу, що, мовляв то "гоніння" і у нас "захватують храми".

За участі місцевих священників УПЦ російське телебачення знімало яскраві репортажі про ці так звані "захвати" і вони широко транслювалися по російському телебаченню багато років поспіль, викликаючи у росіян масову ненависть до "богоборців-українців", яких одурманила "галіційсько-фашиська ідеологія". І Ви не говорили своїм одновірцям, що в нас фашистів немає. Знаю, що ні!

От Ваші брати росіяни й прийшли "освобождать нашу церковь на Украине" від "фашистів-українців". Це ж Ви ж їх кликали "захищати православіє". Тут все логічно.

***

Дорогі Батюшки УПЦ, після того як росіяни на нас напали, Ви вийшли до своїх парафіян і сказали, дивлячись їм у віччі, що раніше багато в чому помилялися і тепер відчуваєте відповідальність за те, чому вільно або невільно, але таки сприяла Ваша Церква?

Ви цього не робите, бо найбільше боїтеся своєї пастви. Адже вона Вам скаже: "А якже так, батюшка, Ви ж нас по-іншому вчили".

Невже ніхто з Вас не здатен пожертвувати власним авторитетом заради істини, яка відкрилася після 24 лютого 2022 року? Замість того, щоб самому нести відповідальність за свою Церкву, Ви кидаєте свою паству на "захист церкви", а насправді - підставляєте людей, щоб захистити себе.

А паства потрапляє під різець справедливої критики українців. Ви проводитеся із своїми парафіянами точно, як російське командування із своєю армією - кидаєте під танки.

***

Багато "хароших рускіх", все спирають на путіна, а Ви - на кирила. 90 відсотків Вашої пастви (якщо не більше) щиро вірить, що росіяни не такі й погані, що то все винні американці, що то Бог покарав Україну за гоніння на істинну Церкву, що то українсько-російська війна - то війна з православ'ям...

А кирила підкупили американські жидомасони! І тут викрутилися з воістину диявольською майстерністю!

***

Вас готують до того, що ПЦУ - то державна церква, але ходити туди не можна, бо там не все гаразд із рукополженнями, тому благодаті там нема.

Вас налаштовують на те, що тепер потрібно звикати молитися у підвалах,як справжнім християнам древніх часів! Тобто Ви самі себе ставите в опозицію державі, яка не переслідує ніякої релігії, а просто вимагає законності і поваги до себе і суспільства.

Війна нажаль ніяк не змінила УПЦ. Ви не зробили ніяких висновків із цієї війни. Ви й далі шукаєте винних і не бачите себе. Ви вважаєте себе єдиною істинною Церквою, а всіх інших "не такими канонічними", як Ви.

Ви намагаєтеся недолуго відмежовуватися від москви; вважаєте ПЦУ розкольниками; не йдете на діалог із іншими церквами! Тоді яке Ваше місце у Вселенській Церкві? Катакомби?

Але перших християн заганяли в катакомби, а Ви самі втікаєте від людей у підвали. Але у підвалах будете молитися Ви, а Ваші архієреї молитимуться у своїх респектабельних котетждах. Вони заради Церкви своїм комфортом не пожертвують.

Ви втрачаєте Церкву, замикаючись у сектантське гетто неприйняття усіх, хто не розділяє Ваших поглядів. Але страждаєте не заради Христа! А в ім'я політичних інтересів керівництва УПЦ.

***

Нещодавно Ваші священники підписали під десятьма запитаннями до своїх єпископів. І там були дійсно актуальні питання. Але найприкріше те, що вони виникли не в середовищі УПЦ. Священники їх підписали вимушено, від безвиході, а написав їх світський історик Сергій Шумило

Це свідчить про повну інертність привченого до раболіпства духовенства! Ці питання підписало аж 1500 чоловік на всю УПЦ! І відповіді так і не дочекалися. Ось івся Ваша "самостійність"!

***

Ви кажете, що тільки у Вас істина. Справді? Ви вірите, що на весь світ тільки одна церква митрополита Онуфрія стоїть у істині, а від усіх інших Христос відвернувся? Ви справді так думаєте про себе?

Ви можете об'єднатися з іншою Церквою, якщо Вам так не подобається ПЦУ. Але Ви навіть не намагаєтеся цього робити. Не тому що Вам хтось цього не дає, а через те що насправді "русскоє православіє" Вам миліше.

Якось почув: "А що нам можуть натомість запропонувати інше?". А що в Церкві крім "російських старців", немає Христа, Євангелія, тисячолітнього передання?

Ваша Церква залишається російською, як би Ви її не перефарбовували у патріотичні колольори. Можливо варто пам'ятати, що вона в першу чергу - Христова?

***

Ви нажаль так і не побачили у цій війні Промисел, який Вас виводить із імперського Єгипту Росії. Не видно щоб у Вас було бажання вливатися у сім'ю вселенського православ'я. Ви всіма силами намагаєтеся бути такими як були і заганяєте свою Церкву темні віки. Ви готові разом з Онуфрієм піти у катакомби і поховати свою Церкву для молоді.

І це - тупик! Але вихід із нього простий - рішучість каятися перед Богом, а перед людьми - мужність визнавати свої помилки.

Не варто ставати на узбіччя історії разом з росією, рпц та кирилом. Відгороджуючись разом із москвою від усього світу, Ви перетворюєте свою Церкву у сектантське середовище руського міра в Україні. Росіяни нажаль зробили свій вибір. Вірю що для багатьох із Вас вибір ще попереду - після перемоги України, у яку щиро вірю! Хоча вибір потрібно було зробити відразу після того, як Господь цією війною чітко показав да добро а де зло.

Вже минув час християнських держав, які повністю себе дискредитували перед лицем Божим та на історичній арені народів. Настав час окремих героїв духу, місіонерів за Божим покликанням. Християнин любить той світ, який створив Бог для люлини, і намагається пізнати його, зрозуміти людей що оточують його. Бог намагається повернути до Себе людину, яка Його втратила, і для того збудував Свою Церкву!

Останні новини