УПЦ МП в Почаєві проведе з'їзд чернецтва: 310 намісників з усієї України звернуться до влади

УПЦ МП в Почаєві проведе з'їзд чернецтва: 310 намісників з усієї України звернуться до влади - фото 1
У Свято-Успенській Почаївській лаврі 15 липня Українська Православна Церква проведе з'їзд чернецтва.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ МП, глава Синодального відділу у справах монастирів намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павел зазначив, що намісники (ігумени) і настоятельки монастирів планують скласти звернення до української влади.

"З'їзд ченців пройде з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Рішення про його проведення було прийнято на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви. На з'їзді будуть розглянуті нагальні питання внутрішнього характеру. Також будуть прийняті звернення до президента, прем'єр-міністра, міністра МВС", - зазначив митрополит Павел.

Глава відділу у справах монастирів повідомив, що у зверненнях "торкнуться питання порушення Конституції і дії антицерковних законів".

"Ми молимося, щоб Господь припинив зло, війну, щоб люди бачили один в одному брата, а не ворога. Поганий громадянин землі ніколи не буде добрим громадянином Неба. Ми маємо це все зрозуміти і жити за Євангелієм і згідно з Конституцією. Ми звертаємося до міністра юстиції, бо ігноруються закони, не реєструють нові монастирі, які засновуються, не реєструють нових намісників і ігумень. Немає перереєстрації - монастир паралізований: він не може вести фінансові справи, блокуються рахунки. Звернемося до міністра Авакова, щоб, коли відбуваються посягання якихось молодиків, бандитів (на монастирі - ред.), нам допомагали у негараздах, які є в нашому суспільстві. Звертаємося до прем'єр-міністра, тому що підвищуються тарифи. У різних регіонах це робиться протизаконно. У деяких регіонах відключають світло і газ. Звертаємося, щоб ми платили тарифи, як платить населення, а не як економічні структури, які мають прибуток. Ми є неприбутковою організацією, ми молимося і просимо у Бога милості для нашої країни», - сказав митрополит Павел.

Також намісник Києво-Печерської лаври розповів про те, що на з'їзді буде порушено питання про навчання ченців у навчальних духовних закладах, про перехід з обителі в обитель, про відновлення статутних законів про час перебування послушником, а також у частині розвитку просвітницької діяльності.

У заході візьмуть участь 310 намісників (ігуменів) і настоятельок монастирів з усієї України. Намісник Києво-Печерської лаври розповів про суть чернецтва і його значення.