• Головна
  • Новини
  • УПЦ працює над координацією з РПЦ інформаційної дяльності, щоб допомогти реалізувати соборність Церкви...

УПЦ працює над координацією з РПЦ інформаційної дяльності, щоб допомогти реалізувати соборність Церкви

18.03.2010, 11:48
УПЦ працює над координацією з РПЦ інформаційної дяльності, щоб допомогти реалізувати соборність Церкви - фото 1
На першому засідання у 2010 році Синод УПЦ серед інших розглянув питання церковної інформаційної діяльності. У рамках реалізації постанов Синоду з цього питання (журнал №13) буде створено відкритий перелік церковних ЗМІ, рекомендованих до розповсюдження.

Георгій_Коваленко_1.jpgКИЇВ — На першому засідання у 2010 році, яке відбулося 26 лютого, Синод УПЦ серед інших розглянув питання церковної інформаційної діяльності. У рамках реалізації постанов Синоду з цього питання (журнал №13) буде створено відкритий перелік церковних ЗМІ, рекомендованих до розповсюдження.

Як наголосив протоєрей Георгій Коваленко, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, відкритий перелік офіційних видань УПЦ стосується лише тих видів інформаційної продукції, які претендують на загальноукраїнське поширення.

Він також пояснив суть пункту 1 журналу №13 про те, що Синодальному інформаційно-просвітницькому відділу Української Православної Церкви благословляється «координувати свою діяльність з Синодальним інформаційним відділом Руської Православної Церкви».

«... не треба боятися слова «координація» ? воно означає, перш за все, певні знання та інформацію. Ми маємо знати що видається, розповсюджується і створюється. Координація – це обмін інформацією, проте в більш розгалуженій мережі... Наша мета — допомогти реалізувати соборність Церкви: дати можливість кожному, хто цікавиться інформацією, мати доступ до неї в іншому регіоні; тому, хто робить проекти, мати інформацію про те, які в Україні існують аналогічні проекти; і, фактично, організувати церковне інформаційне суспільство задля того, щоб ми могли спільними зусиллями досягати головної мети – розвитку церковних інформаційних структур», — зазначив він.

Протоєрей також наголосив, що тиску для реалізації постанови на єпархіальні структури, окремі парафії чинитися не буде. Якщо на парафії розповсюджуватиметься якесь видання, що не входить до переліку офіційних видань УПЦ, то відповідальність на себе братиме парох. Водночас він висловив сподівання, що узгодженість дій буде, адже у Церкві усе слід робити не з строгого контролю, а за взаємної любові. Також він повідомив, що на сьогодні реалізація постанов Синоду повинна бути успішною, адже кожна єпархія має представництво в інформаційному просторі.

Видання, як зазначив о. Георгій, потраплятимуть до вище вказаного переліку лише після проходження певної експертизи, без неї їхнє знаходження в списку є неможливим. «Гадаю, що ця процедура не буде дуже складною, тому що видань не дуже багато», — додав він.

Проте, коментуючи рішення Синоду, о. Георгій наголосив, що така процедура (експертиза) мусить бути, щоб видання, які розповсюджуються в церквах, мали відповідний рівень. «Якщо це сумнівна інформація, чи сумнівний проект, то для цього дуже багато є книжкових магазинів, кіосків, хоча б той самий ринок на «Петрівці». Там може бути представлено будь-що. А у церквах має лунати те слово, що не викликає подвійного тлумачення», — пояснив священик.

Він також розповів, що планують запровадити дещо змінену процедуру перевірки видань — поствидавничу цензуру. «... ми відслідковуватимемо кожне видання після виходу й перевірятимемо, наскільки воно відповідає наданому статусу. Якщо, будучи включеними до списку, видання не відповідатимуть зазначеним вимогам, то вони зникатимуть із цього переліку. Це буде певним сигналом для священиків, монастирів чи мережі церковної торгівлі», — пояснив він.

Одним із головних результатів роботи над запровадженням постанов Синоду щодо інформаційної діяльності УПЦ, як інформує «Православіє в Україні», має стати підвищення рівня культури дискусії у церковній громаді.

«Сьогодні дуже багато питань перед нами ставить суспільство, яке швидко розвивається, світ, виникають чи набувають гостроти внутрішньоцерковні проблеми. Тому ми маємо навчитися обговорювати ці питання за християнськими традиціями, в дусі християнської любові, не вести ці дискусії в принципах і традиціях політичних, наукових чи постмодерністських...Ми повинні навчитися презентувати себе в сучасному інформаційному суспільстві, не залишаючись в межах тільки церковного інформаційного поля. Тоді людина — наш сучасник — не буде жити поза Церквою. Для нас ЗМІ ? це інструмент соборності Церкви, зона її місіонерської відповідальності», — підсумував о. Георгій Коваленко.