• Головна
  • Новини
  • УПЦ відзначила 45-ту річницю архиєрейської хіротонії її Глави та отримала нових митрополитів і архиєпископів...

УПЦ відзначила 45-ту річницю архиєрейської хіротонії її Глави та отримала нових митрополитів і архиєпископів

11.07.2011, 09:25
УПЦ відзначила 45-ту річницю архиєрейської хіротонії її Глави та отримала нових митрополитів і архиєпископів - фото 1
Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Київський і всієї України Володимир 9 ллипня відзначив 45-річчя своєї архиєрейської хіротонії.

UPC.gifПредстоятель Української Православної Церкви Митрополит Київський і всієї України Володимир 9 липня відзначив 45-річчя своєї архиєрейської хіротонії. Первосвятитель у співслужінні собору архиєреїв Української Православної Церкви та духовенства Київської єпархії звершив Літургію під відкритим небом – на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври. 

За повідомленням офіційного сайту УПЦ, за святковим богослужінням також молилися делегати Собору Української Православної Церкви, голова Верховної Ради Володимир Литвин, народні депутати та інші високопосадовці.

Під час Літургії Первосвятитель возвів у сан митрополита архиєпископів: Тернопільського і Кременецького Сергія та Вінницького і Могилів-Подільського Симеона, а у сан архиєпископа – єпископа Уманського і Звенигородського Пантелеімона.

Наприкінці Літургії митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел від усієї повноти Української Православної Церкви  привітав Митрополита Володимира із річницею архиєрейської хіротонії та підніс у дар образ Тихвінської ікони Богородиці.

В свою чергу Архипастир подякував за вітальні слова.

Довідка: 23 червня 1966 року, 45 років тому, Патріарх Московський і всієї Русі Алексій і Синод визначили архимандритові Володимиру бути єпископом Звенигородським, вікарієм Московської єпархії, з дорученням виконувати обов’язки представника Російської Православної Церкви у Всесвітній Раді Церков.


Єпископську хіротонію очолив митрополит Крутицький і Коломенський Пимен (Ізвєков), згодом Патріарх Московський і всієї Русі. Таїнство хіротонії звершилося на свято Тихвінської ікони Божої Матері 9 липня 1966 року в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври.