Уряд Італії легалізував Апостольський екзархат УГКЦ

Уряд Італії легалізував Апостольський екзархат УГКЦ - фото 1
Італійський уряд легалізував Апостольський екзархат для вірних Української Греко-Католицької церкви (УГКЦ), які проживають в Італії.

Про це повідомляє Укрінформ.

Уряд Італії легалізував Апостольський екзархат УГКЦ - фото 52651

 

«26 червня 2020 року, владика Діонісій одержав повідомлення від Міністерства внутрішніх справ Італії про визнання Апостольського Екзархату для українців католиків візантійського обряду, що проживають на території Італії», - йдеться у повідомленні.

Уряд Італії легалізував Апостольський екзархат УГКЦ - фото 52652

 

Нагадаємо, у липні 2019 року Папа Франциск створив Апостольський екзархат для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії.

Новостворена церковна територіальна одиниця охоплює всю територію Італії. Духовну опіку приблизно 70 тисяч вірних, згуртованих у 145-ти громадах, здійснюють 62 священики. Катедральним храмом та осідком Апостольського екзархату буде парафіяльний храм святих Сергія і Вакха в Римі.

Початок масової присутності українців греко-католиків в Італії сягає своїм корінням кінця минулого століття. Душпастирська опіка здійснювалася в рамках Служби «Migrantes» Італійської Єпископської Конференції через призначення національного координатора, а душпастирі в громадах призначалися місцевими дієцезальними єпископами. Зв’язок з матірною Церквою забезпечувався також і через особу Апостольського Візитатора, яким сьогодні є владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ.