В Іспанії знайшли сотні древніх мусульманських гробниць

21.11.2020, 10:03
Світові
Древній ісламський некрополь, що містить понад 4500 тіл, виявлено на північному сході Іспанії. Археологи розкопали понад 400 гробниць на невеликій ділянці.

В Іспанії знайшли сотні древніх мусульманських гробниць - фото 62067

 

Про це інформує Svidok.online.

Гробниці були виявлені в місті Таусте, недалеко від Сарагоси, повідомила Ева Хіменес, археолог, яка зараз проводить розкопки в цьому районі.

Арабські війська вторглися на Піренейський півострів і почали його завоювання до 711 році. Вони залишалися там протягом наступних семи століть до 1492 року, коли територія була повністю відвойована християнами.

За словами дослідників з Університету Країни Басків, мусульманське панування Таусте в традиційних і письмових джерелах вважалося «випадковим і навіть неіснуючим», але культурна асоціація регіону давно підозрювала, що цей район був домом для великої ісламської громади.

Як стверджують дослідники з Університету Країни Басків, з 711 по 1492 рік межі між християнською північчю і ісламським півднем постійно змінювалися зі зміною суверенної влади.

За словами Піни Пардос, директора Антропологічної обсерваторії ісламського некрополя Таусте, перші розкопки в 2010 році виявили некрополь, розташований як мінімум на двох рівнях. В цьому році було знайдено більше 400 тіл після того, як місцева влада наказали провести великі розкопки в цьому районі.

«Рідко можна провести розкопки і знайти 400 гробниць. Це приголомшливо», — сказала вона.

Піна Пардос додала, що всі скелети були поховані згідно з ісламськими звичаями і звернені на південний схід в сторону Мекки. Експерти вважають, що відкриття поставить під сумнів попередні припущення про мусульманські поселення в цьому районі.

«Ми бачимо, що мусульманська культура і ісламська присутність в цьому регіоні важливіше, ніж ми думали», — сказав Гіменес.

«Тут, в Таусте, проживала велика кількість мусульман з самого початку присутності мусульман в Іспанії. Це дуже важливо — 400 мусульманських гробниць показують, що люди жили тут століттями», — сказала вона.

За словами Піни Пардос, останки будуть каталогізовані, збережені для дослідження і вивчення.