В Києві презентовано Луцький Псалтир XIV століття

25.04.2013, 09:31
В Києві презентовано Луцький Псалтир XIV століття - фото 1
24 квітня у Києві відбулась презентація факсимільного видання Луцького Псалтиря XIV століття.

Псалтир.JPG24 квітня у Києві відбулась презентація факсимільного видання Луцького Псалтиря XIV століття.

Ця унікальна пам’ятка книжного мистецтва Волині була віднайдена у бібліотеці Медичі Лауренціана у місті Флоренція (Італія). Написана книга була, згідно досліджень істориків 1384 року, до річниці смерті великого князя Волинського Дмитра-Любарта настоятелем Свято-Катерининського луцького храму священиком Іоанном. Втім за шість століть сліди книги загубились, і перша згадка про цю пам’ятку нашої духовної культури з’явилась лише у 1954 році у дослідженні італійця Карло Вердіані, а загалом вона знову стала відома в 1932 році, коли її і передали бібліотеці Медичі Лауренціана.

Факсимільне видання, накладом тисячу примірників, було зроблене Волинською єпархією за сприяння благодійного Фонду «Рідна Волинь».

«Тепер цей Псалтир зможуть прочитати сотні, якщо не тисячі людей. Нехай Господь сторицею віддасть усім, хто долучився до цієї справи за труди во славу Святої Церкви і збереження нашої духовної спадщини», - сказав, звертаючись до присутніх митрополит Волинський і Луцький Ніфонт.

Варто зауважити, що рішення видати факсиміле Луцького Псалтиря Волинська єпархія та видавництво «Горобець» прийняли спільно у 2011 році, коли цей унікальний витвір духовної спадщини Волинського краю був віднайдений.

Як зауважила Ганна Горобець Луцький Псалтир вже встигли дослідити італійські британські та російські науковці. Про це повідомляє УНІАН-релігії.