В окупованому місті Харківської області з'явився "бойовий батюшка" з Татарстану

В окупованому місті Харківської області з'явився "бойовий батюшка" з Татарстану - фото 1
До тимчасово окупованого Ізюму приїхав священик Російської Православної Церкви о Віталій Бєляєв з Казані, який роками співпрацює з загарбниками.

Про це повідомляє Харківський антикорупційний центр, передає KHARKIV Today.

За інформацією ХАЦ, Віталій Бєляєв раніше служив у батальйоні оперативного реагування "Рись" при управлінні внутрішніх справ Казані та батальйоні з охорони органів влади при Міністерстві внутрішніх справ республіки Татарстан, був лейтенантом міліції.

Бєляєва називали учасником бойових дій у Чечні.

У 2012 році Бєляєв обіймав посаду заступника керівника відділу Казанської єпархії зі співпраці зі Збройними силами. Перебуваючи на цій посаді, їздив до Чечні у відрядження. Три роки отець Віталій опікувався 26-м загоном спецпризначення внутрішніх військ МВС Росії.

У 2013 році пройшов так званий "курс молодого десантника" в Рязанському вищому військовому повітряно-десантному училищі. Там отця Віталія вчили стрибати з парашутом, проводили тактичну, вогневу, повітряно-десантну та стройову підготовку.

"Після цього Бєляєв у камуфляжі поверх ряси відзначає "день ВДВ", — зазначає ХАЦ. — У 2018 році цей "бойовий батюшка" відмітився поїздкою до Сирії. Вся церковна кар’єра Беляєва пов’язана з російськими військовими та символами роспропаганди. Тож не дивно, що цей елемент пропаганди окупанти задіяли й в Україні".

Бєляєв із 2014 року був викладачем у командному танковому училищі та ініціював встановлення православного хреста на танковому полігоні.

Харківський антикорупційний центр нагадав, що з російськими загарбниками співпрацюють представники УПЦ МП. Митрополит Ізюмський та Куп'янський Єлисей Іванов благословляв колаборантів та не засудив вторгнення Росії в Україну. Священики УПЦ МП беруть участь у заходах на окупованих територіях.