• Головна
  • Новини
  • В Сумах у земельної ділянки, яку виділили УПЦ (КП) для будівництва церкви, з’явився раптом інший господар...

В Сумах у земельної ділянки, яку виділили УПЦ (КП) для будівництва церкви, з’явився раптом інший господар

24.11.2011, 15:31
В Сумах у земельної ділянки, яку виділили УПЦ (КП) для будівництва церкви, з’явився раптом інший господар - фото 1
Громаді знову доведеться збирати чималі гроші та проходити всю процедуру оформлення документації ще раз.

exklusiv.gifГромада Української Православної Церкви Київського Патріархату заявляє, що через безлад в управлінні землересурсів не може отримати землю під будівництво храму. Про це розповів настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці єрей Олексй Нікіфоров.

Ще 23 лютого 2011 року на сесії міської ради громаді дали дозвіл на розробку проекту землеустрою на ділянку в районі Пришибської площі.

«Після цього рішення ми почали готувати проектну документацію. Разом з прихожанами зібрали більше 20 тисяч гривень та витратили їх на ці документи. А на останньому етапі зовсім несподівано виявилося, що наша ділянка майже співпадає з тією, що ще у 2008 році Сумська міська рада виділила Шевцову Леоніду Івановичу. Цей факт ставить під загрозу будівництво церкви», –  повідомив о. Олексій.

В свою чергу головний архітектор міста Суми Володимир Биков заявив, що для нього стало несподіванкою дізнатися про те, що ділянка вже занята.

«За містобудівними нормами і у відповідності до генерального плану ця територія належить до багатоквартирної житлової забудови і ми до певного моменту були впевнені, що вона без проблем буде виділена для будівництва церкви, – повідомив чиновник.

Володимир Биков вважає, що виходом із ситуації може бути скасування рішення про виділення ділянки Шевцову, адже є пряме порушення генерального плану міста, та притягнення до відповідальності посадових осіб, які це рішення готували.

Наразі о. Олексій намагається вирішити це питання мирним шляхом і надіслав листа до першого заступника міського голови Миколи Войтенка з проханням «розглянути питання щодо можливості подальшої розбудови храму».

Відповідь прийшла від заступника начальника управління земельних ресурсів Олександра Красулі з пропозицією звернутися до управління архітектури і містобудування міської ради для коригування місця розміщення ділянки.

А це означає, що громаді знову доведеться збирати чималі гроші та проходити всю процедуру оформлення документації ще раз.