• Головна
  • Новини
  • В Україні можуть створити спеціальні турфірми для організації релігійних подорожей...

В Україні можуть створити спеціальні турфірми для організації релігійних подорожей

15.07.2011, 12:44
В Україні можуть створити спеціальні турфірми для організації релігійних подорожей - фото 1

У Верховній Раді зареєстровано проект закону "Про паломництво", який передбачає регулювання паломницької діяльності та створення спеціальних туристичних фірм. Представники приватних паломницьких центрів поставилися до цієї ініціативи позитивно, а ось в Українській Православній Церкві Московського Патріархату вважають, що організацією таких поїздок повинні займатися тільки церковні організації.

Верховна_Рада.jpgПроект закону України "Про паломництво", розроблений народним депутатом Сергієм Терещуком (Народна партія), зареєстрований вчора, повідомляє Коммерсантъ.

Основне нововведення, яке пропонує на законодавчому рівні закріпити пан Терещук, передбачає створення спеціальних туристичних операторів, які будуть займатися суто організацією релігійних подорожей. Щоб відкрити подібне агентство, його статутний капітал повинен складати не менше 20 тис. євро в разі, якщо агентство буде організовувати поїздки за кордон, і 10 тис. євро, якщо паломництво буде проводитися в межах України. Ці суми необхідні для компенсацій паломникам їхніх витрат на подорож у разі непередбачених ситуацій: скасування поїздки, відсутності місць у готелі тощо. Крім того, закон передбачає обов'язкові страхування паломників і укладення договору між туристичною фірмою і мандрівником, в якому повинні бути вказані всі реквізити обох сторін.

Представники приватних фірм, що займаються організацією паломницьких поїздок, до цієї пропозиції поставилися позитивно. "Нам, безумовно, вигідна така ініціатива, тому що в разі її ухвалення ми зможемо стати паломницькою туристичною фірмою, а не користуватися послугами інших операторів і платити їм за це", - пояснив заступник керівника паломницького центру "Рафаїл" Василь Микула. Єдиною вадою законопроекту, на його думку, є сума фонду: "Для нас це серйозна сума, я б запропонував скоротити її вдвічі".

Водночас у паломницькому центрі при відділі зовнішніх церковних зв'язків Української Православної Церкви Московського Патріархату до документа поставилися вкрай негативно. "Паломництво - це не туризм, тому займатися ним повинні суто церковні організації, - вважає заступник центру Неоніла Ворсіна .- Створення якихось турфірм вихолощує саме поняття паломництва, яке передбачає не тільки огляд визначних пам'яток, а й молитву. Цей документ може хіба що сприятиме розвитку «релігійного туризму», коли люди просто їздять по відомих релігійних місцях, не розуміючи їхнього значення".