• Головна
  • Новини
  • В Україні повинна бути одна державна мова — Предстоятель УГКЦ...

В Україні повинна бути одна державна мова — Предстоятель УГКЦ

11.03.2010, 13:42
В Україні повинна бути одна державна мова — Предстоятель УГКЦ - фото 1
Під час прес-конференції в Одесі Предстоятель УГКЦ Патріарх Любомир висловив свою думку щодо багатьох питань, які стосуються політичної ситуації в державі та заяв чиновників, зокрема про можливість введення другої державної мови.

Любомир_Гузар.jpgОДЕСА — Під час прес-конференції в Одесі, яка відбулася 10 березня, Предстоятель УГКЦ Патріарх Любомир висловив свою думку щодо багатьох питань, які стосуються політичної ситуації в державі та заяв чиновників, зокрема про можливість введення другої державної мови. «В Україні повинна бути одна державна мова, проте інші мови не мають зазнавати утисків», — зазначив Глава УГКЦ.

На його думку, як інфорумє інформаційне агентство «Репортер», мовна проблема в Україні просто «роздута політиками». «Я мешкав у США 20 років, там живе багато національностей, але державна мова одна — англійська. Так само і в Італії. Це найбільш зрозуміло. І це — природньо», — наголосив Патріарх.

Водночас він заявив, що потрібно розуміти, що в Україні мешкають так само і представники різних національностей, тому право спілкуватися між собою будь-якою мовою повинно залишатися. «Спілкування — це особиста справа кожного. Чому не можна, аби в школах говорили різними мовами? Це лише збагачує культуру», — додав Глава УГКЦ.

За інформацією Odessa Daily, під час прес-конференції Патріарх Любомир також прокоментував свою участь в інавгурації новообраного Президента. «Наша Церква ніколи не відстоювала позиції когось одного з кандидатів на пост Президента. Ми прагнемо відстоювати свободу вибору для наших вірних. І якщо Президента уже обрали, то він стає Главою нашої держави, і ми повинні його поважати», — зазначив єрарх.