• Головна
  • Новини
  • В Україну повернеться ікона, викрадена 27 років тому з Вірменського собору у Львові...

В Україну повернеться ікона, викрадена 27 років тому з Вірменського собору у Львові

11.07.2011, 14:18
В Україну повернеться ікона, викрадена 27 років тому з Вірменського собору у Львові - фото 1
12 липня в Україну привезуть ікону з середини ХVІ ст., яку ще 1,5 року тому виявили у Швейцарії. Це ікона Покрова Богородиці, яку вкрали у Львові в 1984 році.

Ікона-Покрова-Богородиці.jpg12 липня в Україну привезуть ікону з середини ХVІ ст., яку ще 1,5 року тому виявили у Швейцарії. Це ікона Покрова Богородиці, яку вкрали у Львові в 1984 році.

Про це 8 липня в ефірі «Шустер Live» заявив колекціонер, меценат Ігор Возняков, який і посприяв перевезенню та викупу цієї ікони в іншого колекціонера. Урочиста презентація ікони відбудеться 12 липня 2011 р. (вівторок) о 16.00 у приміщенні Національного музею історії України, повідомляє ZAXID.NET.

Меценат зазначив, що оціночна вартість ікони 350 тис. євро; натомість ціну, за яку йому вдалося викупити цей сакральний твір, Ігор Возняков відмовився назвати, сказавши, що «сакральні речі не можна виміряти грошима».

На запитання, чому він вирішив повернути ікону до Львова, меценат відповів, що кожна сакральна річ має своє місце. Окрім цього він сказав, що «ті, хто крав ікони, погано закінчували».

Генеральний директор Національного музею ім. А.Шептицького у Львові Ігор Кожан зазначив, що ікону викрали із собору на вул. Вірменській: «Після цієї події собор почали охороняти, пізніше храм звільнили від іконопису і передали вірменській громаді».

Голова Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон Юрій Савчук зазначив, що під час тієї крадіжки зловмисники винесли 22 ікони, 9 з них вдалося швидко віднайти і повернути, натомість доля 13-ти була невідомою. Однією з них була власне ікона Покрова Богородиці, ще два сакральні твори, уже відомо, є в меценатів із Москви.