В Україні створять мартиролог жертв війни з РФ

В Україні створять мартиролог жертв війни з РФ - фото 1
Олена Зеленська у Міжнародний день пам’яті і поминання жертв тероризму поділилась проектом “Закриті очі” про загиблих під час російсько-української війни у 2014-2022 роках жителів України.

Як передає Укрінформ, про це Зеленська написала у Телеграмі.

“Сьогодні світ з ініціативи ООН вшановує жертв тероризму. Україна також. Бо постійні бомбардування росією наших мирних міст та сіл, прицільні обстріли торгових центрів, лікарень та шкіл, катування і вбивства на окупованих територіях — є ніщо інше, як тероризм”, - ідеться у дописі Зеленскої.

На її думку, “існує багато визначень тероризму. Однак насамперед — це вбивство невинних людей, аби залякати решту суспільства чи спільноти. Саме те, що постійно робить росія”.

“У цей день хочу поділитися проектом “Закриті очі” — його автори планують скласти повний мартиролог жертв російсько-української війни серед цивільного населення, щоб зберегти пам’ять про загиблих українців”, - поінформувала перша леді.

За її словами, “нині тут понад дві тисячі імен. Кожне ім’я — невимовний біль. “Загинула разом із сином Владиком під час обстрілу”, “загинув від мінометного обстрілу у власному дворі”, “викрадений з дому і розстріляний”.

“Жах, коли бачиш три однакові прізвища підряд, розумієш: загинула уся сім’я”, - зазначила Зеленська.

“У мартиролозі можна додати інформацію про загиблу людину. Це важливо не лише для збереження пам’яті - свідчення про таку кількість жертв допоможуть нам досягти справедливості: щоб міжнародна спільнота визнала росію державою-спонсором тероризму”, - підкреслила дружина Президента.

Додамо, 16 серпня меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” запустив проект “Закриті очі”, покликаний скласти повний мартиролог жертв російсько-української війни серед цивільного населення за 2014-2022 роки.

Команда проекту об’єднує науковців, які прагнуть вшанувати пам’ять про загиблих і розповісти світу про немислимий у 21 столітті геноцид, якому були піддані українці.

Сформувати повний мартиролог можливо тільки, об’єднавши зусилля всіх українців, а тому куратори проекту закликають долучатися до важливої справи та ділитися інформацією про загиблу людину, обставини її смерті, історію життя.

Важливою подією у поширенні інформації про мартиролог серед міжнародної спільноти стало отримання премії Red Dot Award: Brands & Communication Design 2022, однієї з найпрестижніших нагород у сфері комунікаційного дизайну. Проект отримав найвищу відзнаку Best of the Best у категорії "Соціальна кампанія".

21 серпня за ініціативи ООН світ відзначає відзначає Міжнародний день пам’яті та поминання жертв тероризму.