«В Україні ведеться війна за гідність людини», – Глава УГКЦ у сімнадцятий день війни

12 березня, 17:37
Католики
«В Україні ведеться війна за гідність людини», – Глава УГКЦ у сімнадцятий день війни - фото 1
«Війна – це завжди біда, у якій принижується гідність людини. Коли ми боремося за мир – ми можемо все здобути. Коли починається війна – ми можемо все втратити», – наголосив Предстоятель. Він зауважив, що сьогодні в Україні ми є свідками великої зневаги гідності людини.

«Що ми, як християни, можемо протиставити такій зневазі людини під час війни в Україні? – запитує Глава Церкви і відповідає: – Насамперед маємо чинити діла милосердя і робити все для того, щоб виявити повагу до гідності людини».

«Ми сьогодні молимося за наше українське військо, яке цю гідність захищає і утверджує. Молимося за цивільне населення України, за наших біженців, за тих, хто залишився в холодних, оточених містах і селах без води, без харчів, без тепла. Ми про них пам’ятаємо і хочемо їм допомогти», – заявив Глава УГКЦ.

Він додав, що сьогодні Україна воює за гуманітарні коридори, за порятунок людини, поважаючи її гідність, незалежно від того, хто якою мовою говорить, до якого народу належить чи до якої церкви вчащає.

Блаженніший Святослав звернув увагу на те, що нині перед Україною постав великий виклик – неможливість поховати загиблих, що є однією з форм зневаги гідності людини.

Російський агресор, який вдерся на українську землю, зазначив Предстоятель, не поважає тіл власних загиблих і не вважає за потрібне віддати почесть тим, хто загинув в Україні. Хоча наші волонтери, наші добрі люди, хочуть віддати тіла російських загиблих, однак їх ніхто не хоче прийняти, щоб гідно поховати.

«Ми знаємо, що померлого поховати – це один із видів милосердя для тіла ближнього. З болем серця споглядаємо на те, як в оточених містах, наприклад у Маріуполі, без молитви, без християнської пошани, без християнського похорону у величезних братських могилах безіменними хоронять тисячі людей. Лише в одному Маріуполі, за офіційними даними, цими днями загинуло майже півтори тисячі мирних жителів, яких поховали у спільних, масових похованнях братських могил», – сказав архиєрей.

Відтак Глава УГКЦ наголосив на важливості виявити пошану до тіл убитих співвітчизників і вкотре закликав священників УГКЦ в Україні і всьому світі сьогодні, 12 березня, звершити заупокійні богослужіння за тих, кого було вбито на землях України внаслідок цієї нелюдяної, жахливої війни.