В Умані затримано чоловіка, який у соцмережах закликав "винищувати" паломників

В Умані напередодні святкування Рош га-Шана поліція спільно з СБУ викрила інтернет-пропагандиста, який закликав до міжнаціональної ворожнечі стосовно громадян єврейської національності.
В Умані затримано чоловіка, який у соцмережах закликав 'винищувати' паломників - фото 58877

 

Про це повідомляє УНН з посиланням на ГУ НП у Черкаській області.

У Черкаській області поліцейські Уманського відділу поліції спільно зі Службою безпеки України встановили інтернет-агітатора, який пропагував розпалювання ворожнечі на національному підґрунті.

“За даними слідчого відділу Уманського відділу поліції, мешканець Умані на персональній сторінці в одній із популярних соціальних мереж систематично розміщував деструктивні дописи із закликами до расової ворожнечі та ненависті. Він публікував дискримінаційні статті щодо єврейської національності, де принижував честь і гідність її представників, та закликав до винищення громадян цієї нації”, — вказано у повідомленні.

За попередніми висновками експертів, опубліковані правопорушником матеріали містять прямі заклики до проведення геноциду, повного або часткового знищення етнічної чи расової групи населення. Крім того, окремі публікації провокують виникнення міжнаціональної ворожнечі.

“Під час обшуку за місцем проживання пропагандиста виявлено мобільні пристрої і комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності. У межах відкритого кримінального провадження ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності всіх винних осіб. Триває досудове розслідування”, — вказано у повідомленні.

Викриття та документування незаконних дій проводилося Уманським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, спільно з співробітниками Управління СБ України в Черкаській області під процесуальним керівництвом Уманської місцевої прокуратури.