В університетському храмі УКУ тепер кожен може побачити вівтарну частину унікальної мозаїки святої Софії

01 червня, 10:35
Католики
В університетському храмі УКУ тепер кожен може побачити вівтарну частину унікальної мозаїки святої Софії - фото 1
В університетському храмі УКУ зняли риштування і тепер кожен може побачити вівтарну частину унікальної мозаїки святої Софії – Премудрості Божої, де зображена свята Софія у вигляді вогненного ангела.

Про це повідомили на сторінці Українського католицького університету.

У куполі храму зображений Христос Пантократор. Над мозаїкою протягом року працювали майстри Творчого об’єднання Люби Яцків.

«Свята Софія зображена за престолом з євхаристійними дарами. Тут також є символ Святої Трійці. Символ Святого Отця – сім стовпів із дарами Святого Духа, як сім стовпів, на яких Софія-Премудрість збудувала свій храм. Символ хризми – це символ Ісуса Христа», – розповіла головна художниця проєкту мозаїки, викладачка Академії мистецтв Любов Яцків.

«Приходьте на Богослужіння у храм УКУ і заодно побачити унікальний витвір мистецтва. Наші двері завжди відкриті», - запрошують в УКУ.

Додамо, храм святої Софії Премудрості – це три храми в одному: храм Софії Премудрості, Храм Климентія Папи і храм Гробу Господнього. Тому розписи, що почали робити з куполу, поволі сходять до храмів, що розташовані внизу.

В університетському храмі УКУ тепер кожен може побачити вівтарну частину унікальної мозаїки святої Софії_1

В університетському храмі УКУ тепер кожен може побачити вівтарну частину унікальної мозаїки святої Софії_2В університетському храмі УКУ тепер кожен може побачити вівтарну частину унікальної мозаїки святої Софії_3

В університетському храмі УКУ тепер кожен може побачити вівтарну частину унікальної мозаїки святої Софії_4

В університетському храмі УКУ тепер кожен може побачити вівтарну частину унікальної мозаїки святої Софії_5

Мозаїку викладали понад 2 роки, адже це дуже кропітка робота, яку не припиняли навіть у найважчі періоди повномасштабної війни.

В університетському храмі УКУ тепер кожен може побачити вівтарну частину унікальної мозаїки святої Софії_6

В університетському храмі УКУ тепер кожен може побачити вівтарну частину унікальної мозаїки святої Софії_7

В університетському храмі УКУ тепер кожен може побачити вівтарну частину унікальної мозаїки святої Софії_8

Нагадаємо, що 14 вересня 2019 року у храмі Святої Софії Премудрості Божої УГКЦ у день престольного празника освятили мозаїку куполу храму. Після освячення мозаїки відбулась Літургія з нагоди храмового свята, яку очолив Митрополит Філадельфійський УГКЦ в США, Президент УКУ, владика Борис (Гудзяк).

Додамо, храм святої Софії Премудрості – це три храми в одному: храм Софії Премудрості, Храм Климентія Папи і храм Гробу Господнього. Тому розписи, що почали робити з куполу, поволі сходять до храмів, що розташовані внизу.