• Головна
  • Новини
  • В УПЦ КП запропонували схему вирішення конфліктів з УПЦ (МП) за храми із залученням ОБСЄ...

В УПЦ КП запропонували схему вирішення конфліктів з УПЦ (МП) за храми із залученням ОБСЄ

01.10.2015, 13:46
В УПЦ КП запропонували схему вирішення конфліктів з УПЦ (МП) за храми із залученням ОБСЄ - фото 1
Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП) хоче залучити ОБСЄ й український уряд до вирішення проблем з храмами церковних громад, які вирішили перейти з Московського Патріархату під юрисдикцію УПЦ КП.

Зоря.jpgУкраїнська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП) хоче залучити ОБСЄ й український уряд до вирішення проблем з храмами церковних громад, які вирішили перейти з Московського Патріархату під юрисдикцію УПЦ КП.

Про це під час щорічної конференції ОБСЄ з питань прав людини у Варшаві заявив архиєпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП Євстратій, повідомляє Укрінформ.

«Користуючись можливістю і присутністю тут представника цієї церкви (УПЦ МП — Ред.) пропоную за участю представників ОБСЄ й уряду України провести конструктивні переговори двох наших церков з метою розробити і затвердити схему реального розв’язання проблеми. Ми пропонуємо, щоб питання належності храму вирішувалося у кожному випадку на користь більшості громади, а меншість забезпечувалася іншим приміщенням, або щоб більшість і меншість правили богослужіння почергово», – зазначив архиєпископ Євстратій.

За його словами, саме таку схему 25 років тому Московський Патріархат пропонував для врегулювання конфлікту на заході України з вірянами Української Греко-Католицької Церкви.

Він зауважив, що реакція Московського Патріархату на цю пропозицію покаже, чи бажає вона мирного розв’язання проблеми та обстоює інтереси усіх вірян, чи захищає права лише свої послідовників і зацікавлена лише в конфронтації.

Архиєпископ Євстратій також поінформував, що згідно з даними соцопитувань, до Київського Патріархату сьогодні зараховують себе понад 40% жителів України, до Московського – близько 20%.

Він наголосив, що через підтримку Московським Патріархатом агресивної політичної концепції «русского мира» значна кількість його вірян в Україні виходять або бажають вийти зі складу цієї церкви, оцінюючи її як залежну від Кремля.