В УПЦ МП готуються до комісії в лаврі: кажуть, приїдуть "провокатори" з камерами

31 березня, 09:59
Суспільство
В УПЦ МП готуються до комісії в лаврі: кажуть, приїдуть "провокатори" з камерами - фото 1
Очільники УПЦ МП закликали своїх захисників лаври не піддаватись на провокації "спеціально підготованих осіб з числа радикалів".

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на прес-службу УПЦ МП.

"31 березня, о 10-й годині до Києво-Печерськоі лаври планує прибути комісія з метою опечатати храми. Разом із комісією хочуть навідатись провокатори. Спеціально підготовані особи з числа радикалів будуть ображати і провокувати вірян з метою викликати на свою адресу агресію чи неадекватну поведінку. Провокатори все фіксуватимуть на відео".

В УПЦ МП заборонили своїм прихильникам реагувати та спілкуватися з "провокаторами", бо начебто їхня головна мета "привернути до себе увагу та викликати хоч якусь реакцію на свої дії".


Вранці 30 березня стало відомо, що комісію Міністерства культури, яка мала проводити інвентаризацію майна "Києво-Печерського заповідника", не пустили до лаври парафіяни УПЦ МП.

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ МП Павло в оточенні прихильників пригрозив журналістам побиттям та перешкоджав їхній діяльності.

Національна спілка журналістів заявила про масові порушення прав роботи журналістів біля Києво-Печерської лаври.

Кабінет міністрів 30 березня визнав нечинним розпорядження про безоплатне користування УПЦ МП майном Києво-Печерської Лаври і таким чином повернув його в управління державі.

Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову представників Києво-Печерської лаври УПЦ МП до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Намісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) заявляв, що духівництво УПЦ МП не покине територію Лаври, доки не буде рішення суду.