В УПЦ МП назвали вірян ПЦУ «мертвими душами»

06.03.2020, 15:04
В УПЦ МП назвали вірян ПЦУ «мертвими душами» - фото 1
Речник УПЦ МП протоєрей Микола Данилевич назвав “мертвими душами” вірян, які підтримують помісну Українську Церкву (ПЦУ). Про це він сказав у ефірі Радіо Свобода, інформує Духовний фронт України.

Речник УПЦ МП протоєрей Микола Данилевич назвав “мертвими душами” вірян, які підтримують помісну Українську Церкву (ПЦУ). Про це він сказав у ефірі Радіо Свобода, інформує Духовний фронт України.

Данилевич.jpg

Коментуючи останні соціологічні опитування, де лідерами підтримки серед населення стала ПЦУ, а УПЦ МП отримала 3-є місце, Микола Данилевич сказав: “Більше-менше — це диванна сотня, вибачте, це “мертві душі” гоголівські, які сьогодні так, а через три місяці іншої пропаганди ЗМІ будуть говорити інакше. Для Церкви важливі живі душі, а не мертві”.

Також Данилевич наголосив, що Московський Патріархат в Україні не ділить людей на “ополченців” і “українців” й однаково відспівує всіх.

“Ми від самого початку, як тільки почалася війна, говорили і офіційно заявляли, щоб священники відспівували і солдат української армії, і так званих “ополченців”. Ми не судді, хто яким чином помер або на якому боці. Якщо він був хрещений християнин, то є право його відспівувати”, – заявив він.

Нагадаємо, були випадки, коли  священники УПЦ МП відмовлялися відспівувати загиблих у війні з Росією українських воїнів. 

Раніше митрополит УПЦ МП Митрофан ( Нікітін) заявив, що ставиться до ДНР “не як до ворогів, а як до своєї пастви”, а також сказав, що “з тієї сторони не хочуть війни”.