В УПЦ МП чекають на відповідь Президента та погрожують "дестабілізацією у суспільстві"

08 квітня, 15:06
Православні
Влада наразі не відреагувала на коробки з підписами проти перейменування УПЦ МП, які учасники цієї конфесії принесли до Офісу президента 1 квітня. Про це повідомив керівник справами УПЦ МП митрополит Антоній Паканич під час пресконференції 8 квітня.

“Якщо не буде відповіді, то мабуть потрібно буде шукати інші форми пошуку справедливості”, - наголосив він і пригрозив: “Неконституційні закони проти УПЦ обов’язково призведуть до дестабілізації у суспільстві".

На пряме запитання, “чи готова Церква до мирного спротиву, якщо влада почне нову хвилю гонінь на УПЦ”, Паканич відповів ствердно: “Соціальна концепція нашої Церкви дає нам таку можливість”.

 

Як РІСУ інформувала, в УПЦ МП стверджують, що зібрали 1 060 238 підписів проти перейменування УПЦ МП в РПЦ в Україні під Зверненнями до Президента України Володимира Зеленського, Кабінету міністрів та інших інституцій влади.

20 грудня 2018 р. Верховна Рада України ухвалила законопроект № 5309, який пропонує внесення зміни до профільного закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Законопроект передбачає, що релігійна організація, центр якої розташований у країні-агресорі, у своїй назві повинна вказувати повну статутну назву свого релігійного центру. 22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Цей закон викликав невдоволення з боку РПЦ, УПЦ МП та деяких проросійських політиків.

Закон № 5309 досі не запрацював.