• Головна
  • Теми
  • В УПЦ (МП) порівнюють автокефалію з анексією Криму і не згадують як швидко Кримська єпархія стала на бік Росії...

В УПЦ (МП) порівнюють автокефалію з анексією Криму і не згадують як швидко Кримська єпархія стала на бік Росії

16.10.2018, 14:42
В УПЦ (МП) порівнюють автокефалію з анексією Криму і не згадують як швидко  Кримська єпархія стала на бік Росії - фото 1
В Українській Православній Церкві (Московського Патріархату) порівняли рішення Вселенського Патріархату про надання Українській Православній Церкві автокефалії - з анексією Росією українського півострова Крим.

В Українській Православній Церкві (Московського Патріархату)  порівняли рішення Вселенського Патріархату про надання Українській Православній Церкві автокефалії  - з анексією Росією українського півострова Крим.

Про це заявив глава інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП) архиєпископ Климент в коментарі "Настоящему времени", повідомлє "Українська правда".

Климент.jpg

Він вважає, що Константинополь прийняв одноосібне рішення щодо української Церкви.

"Наша Церква звертається до Константинопольського Патріархату із закликом скликати необхідну нараду, зустріч всіх помісних православних Церков для того, щоб обговорити виниклі питання", - сказав Климент і додав, що це позиція більшості помісних Церков.

На питання журналіста, чи не є заклик до наради - шантажем і чи відповідає це догмам православ'я, Климент відповів, що причастя робить предметом шантажу Константинопольська Патріархія.

"Те, що зараз відбувається з боку Константинополя, - це анексія території Української Православної Церкви. Те, що робить сьогодні Константинопольський Патріархат рівняється до  анексії Криму", - заявив він.

Також Климент сказав, що у РПЦ є моральне і канонічне право припинити відносини з Константинопольським Патріархатом.

Додамо, що в самій Сімферопольській та Кримській єпархії УПЦ (МП), офіційний сайт якої зареєстрований під російським доменом, вже давно не згадують про свою приналежність до Української Православної Церкви (Московського Патріархату), а священнослужителі цієї єпархії освячують військові формування агресора на території Криму.