В УПЦ (МП) відреагували на звернення Патріарха Філарета

07.03.2012, 11:50
В УПЦ (МП) відреагували на звернення Патріарха Філарета - фото 1
Українській Православній Церкві (Московського Патріархату) не загрожує втрата незалежності в управлінні.

Архиєпископ МитрофанУкраїнській Православній Церкві (Московського Патріархату) не загрожує втрата незалежності в управлінні. Так вважає керуючий справами УПЦ (МП) архиєпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан (Юрчук). У відповідь на низку публікацій у світських ЗМІ та нещодавнє звернення очільника УПЦ КП Філарета, у якому він висловив побоювання можливою втратою УПЦ (МП) своєї самостійності в управлінні, архиєпископ Митрофан зазначив, що нині не ведеться жодної «роботи в напрямку зміни канонічного статусу Української Православної Церкви». Про це повідомляє Православіє в Україні.

«Рішення про створення Комісії з вивчення змін та доповнень до Статуту про управління УПЦ було прийнято Собором єпископів, який відбувся у Києві 8 липня 2011 року. Це рішення було пов’язано з тим, що під час роботи Собору його учасниками було висловлено чимало побажань щодо Статуту. Саме для того, щоб зібрати усі ці побажання, проаналізувати їх та випрацювати обґрунтовані пропозиції щодо можливого вдосконалення діючого Статуту про управління УПЦ і було вирішено створити спеціальну Комісію на чолі з митрополитом Донецьким і Маріупольським Іларіоном. 26 січня 2012 року Священний Синод Української Православної Церкви затвердив персональний склад цієї комісії. Однак, на сьогодні Комісія ще не провела жодного засідання, тому говорити про її рішення передчасно. Тим більше, дослухатися до «прогнозів», які виходять від людей, що відійшли від нашої Церкви, а також упереджено відносяться до неї», заявив керуючий справами УПЦ (МП).

«Як бачимо, створення Комісії є результатом соборного обговорення актуальних проблем церковного життя. І Собор, створюючи цю Комісію, висловив сподівання, що її робота буде проходити в дусі братської дискусії. Сьогодні усі архіпастирі, священики та миряни нашої Церкви можуть направити на адресу Комісії свої побажання, щодо можливих змін та доповнень до Статуту. Усі пропозиції, які сформулює Комісія, будуть запропоновані для загальноцерковного обговорення. Крім того, слід пам’ятати, що сама по собі Комісія не може змінити Статут. Їй доручено лише сформулювати проект можливих змін та доповнень. Рішення ж щодо Статуту може прийняти лише Собор Єпископів Української Православної Церкви. Отже, на шляху до корегування Статуту ми маємо пройти кілька етапів. І Священноначалля зацікавлене в тому, щоб увесь процес був максимально прозорим для членів Церкви», - додав архиєпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан (Юрчук).