В УПЦ МП заявили, що категорично не згодні з виселенням храму у Франківську

В УПЦ МП заявили, що категорично не згодні з виселенням храму у Франківську - фото 1
В УПЦ МП відреагували на те, що 7 лютого 2022 року Івано-Франківський міський відділ Державної виконавчої служби почав виселення громади храму Преображення Господнього з приміщення, що розташоване на вулиці Чорновола, 6.

Проте з рішенням про виселення Українська Православна Церква Московського Патріархату категорично не згодна. Про це повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

В УПЦ МП зазначають, що у 2019 році Комітет з прав людини ООН "зобов’язав державу Україна не виселяти вірян УПЦ МП з даного приміщення.

"Не зважаючи на пряму заборону міжнародної правозахисної інституції, мерія продовжила судитися з громадою УПЦ МП і наразі передала будівлю міському департаменту освіти. У п’ятницю, 4 лютого, у другій половині дня, Івано-Франківська єпархія отримала повідомлення про примусове виселення, яке призначили на ранок 7 лютого", – йдеться в офіційному коментарі.

В УПЦ МП кажуть, що держслужба не взяла до уваги їх клопотання про відкладення виселення через надмірно стислий термін, хоча законодавство передбачає можливість такого відкладення до 10 днів.

"Наразі віряни УПЦ МП змушені забрати все з храму, у якому молилися 30 років, і у громади немає приміщення для богослужінь. Відтепер парафіяни храму не матимуть місця і для звершення соціального служіння. При храмі годували нужденних, роздавали одяг та ліки. Вочевидь, далі доведеться годувати безхатченків під міською радою", – кажуть у пресслужбі єпархії.

Як РІСУ інформувала, на території храму Московського Патріархату, що на вулиці Чорновола, 6 та 6Б, в Івано-Франківську побудують сучасний дитячий садок.