Created with Sketch.

В УПЦ вважають, що новий Президент виконає місію консолідації українського суспільства на основі традицій і християнських чеснот

28.02.2010, 20:09

Синод Української Православної Церкви просить державної підтримки у справі захисту суспільної моралі і сподівається, що новий Президент України виконає місію консолідації українського суспільства.

КИЇВ – Синод Української Православної Церкви просить державної підтримки у справі захисту суспільної моралі і сподівається, що новий Президент України виконає місію консолідації українського суспільства «на основі традицій і християнських чеснот, взаємного прощення, допомоги й жертовного служіння ближньому». Про це йдеться у зверненні голови Священного Синоду УПЦ Митрополита Володимира до Президента України Віктора Януковича.

«Знаємо Вас як людину віруючу і тому сподіваємося, що Ви будете гідним наступником справи святого рівноапостольного князя Володимира – Хрестителя Русі, святого благовірного князя Ярослава Мудрого – просвітителя і будівничого Святої Софії, гетьманів Петра Сагайдачного і Богдана Хмельницького – захисників Святого Православ’я та єдності нашого народу», – йдеться у зверненні.

Зокрема, за повідомленням УНІАН, Синод УПЦ вважає необхідним введення основ християнської етики, православної культури і Закону Божого в усіх дошкільних та шкільних закладах та вузах України. Також в УПЦ звертають увагу на українське військо, яке «потребує впровадження служби військових священиків задля того, щоб військовослужбовці виховувалися в дусі справжнього патріотизму і любові до Бога…».

Крім того, на думку членів Синоду УПЦ, сферою спільної опіки Держави і Церкви мають стати діти, позбавлені батьківської любові, й літні люди, які залишилися без підтримки – вони мають бути забезпечені матеріально й «відчути тепло молитви і добрих сердець християнських волонтерів і сестер милосердя».

Також у документі йдеться про пенітенціарну систему. На думку УПЦ, люди не мають лишатися без духовної опіки, яка може стати першим кроком до виправлення й повернення до повноцінного життя. На думку УПЦ, Церква і Держава мають і надалі спільно працювати над збереженням історичних пам’яток.

При цьому, в УПЦ не заперечують необхідності існування музеїв-заповідників, галерей, запасників та книгосховищ, але впевнені, що церковні цінності й пам’ятки, що були відібрані у віруючих богоборчою владою, мають бути повернуті у власність справжніх господарів. В УПЦ сподіваються на продовження процесу повернення церковного майна, що сприятиме відродженню економічної діяльності церкви, йдеться у зверненні.

Водночас в УПЦ висловлюють сподівання на державну підтримку розвитку духовно-просвітницьких інформаційних проектів на телебаченні, радіо та інших ЗМІ «з метою духовного відродження та виховання наступних поколінь».

Зі свого боку в УПЦ обіцяють докладати зусиль щодо «зцілення ран розколу на тілі українського православ’я в дусі канонічного устрою церкви».

Засідання Священного Синоду відбулося 26 лютого у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Читайте також
Іконографія Богородиці Ікона Холмської Богородиці: найстарша збережена ікона в Україні
13.11.2020, 13:30
Іконографія Богородиці Іконографічні типи богородичних ікон та їх особливості
02.06.2020, 14:48
Іконографія християнських свят Українська іконографія святого Юрія Змієборця та Переможця
06.05.2020, 13:37