• Головна
  • Новини
  • Ватикан офіційно створив ординаріат для англікан, які переходять у Католицьку Церкву...

Ватикан офіційно створив ординаріат для англікан, які переходять у Католицьку Церкву

20.01.2011, 13:07
Ватикан офіційно створив ординаріат для англікан, які переходять у Католицьку Церкву - фото 1
Після того, як 3 колишніх англіканських єпископи увійшли до складу католицького духовенства, Конгрегація віровчення РКЦ 15 січня опублікувала заяву, в якій оголосила про створення ординаріату для Англії та Уельсу.

angl.jpgПісля того, як 3 колишніх англіканських єпископи увійшли до складу католицького духовенства, Конгрегація віровчення РКЦ 15 січня опублікувала заяву, в якій оголосила про створення ординаріату для Англії та Уельсу. Першим ординарієм Бенедикт XVI призначив Кіта Ньютона (Keith Newton), одиного з трьох колишніх англіканських єпископів, які перейшли в РКЦ.

У заяві Ватикану сказано, що Ньютон разом з іншими колишніми англіканськими єпископами «буде спостерігати за катехитичною підготовкою перших груп англікан Англії і Уельсу, які будуть прийняті в Католицьку Церкву разом із зі своїми пастирями на Великдень, і буде супроводжувати духовенство, що готується до повторного висвячення в Католицькій Церкві на П’ятидесятницю».

Як інформує Седмица.Ru з посиланням на CWN, Кіт Ньютон сказав, що це призначення не було «честю, яку я шукав або чекав». «Я прошу, щоб Бог дав мені мудрість та милість відповідати довірі, якою Святий Отець вшанував мене», — наголосив він.

Персональний ординаріат — нова духовна структура, встановлена Папою Римським Бенедиктом XVI згідно з його апостольською конституцією Anglicanorum Coetibus як засіб прийняття тих англікан, які хочуть увійти в Католицьку Церкву. Як пояснили в Конгрегації віровчення, ординаріат дозволить англіканським співтовариствам підтримувати свої, відмінні від римо-католицьких, літургійні та пастирські традиції, будучи при цьому повністю у спілкуванні зі Святим Престолом.

Офіційна назва нової структури — «Персональний ординаріат Богородиці Уолсінгемської під патронатом блаженного Джона Генрі Ньюмена».

Хоча Кіт Ньютон як глава ординаріату буде мати багато з традиційних адміністративних повноважень єпископа, проте, оскільки він є одруженим, не буде посвячений у сан єпископа. У той же час він отримав нове рукоположення в сан священика Католицької Церкви, оскільки новий ординаріат допускає наявність одруженого кліру, але не єпископату.

Висвячені як католицькі священики 15 січня були всі 3 колишні англіканські єпископи, які є одруженими. Висвятив їх архиєпископ Вестмінстерський Вінсент Ніколс, глава Католицької Церкви в Англії і Уельсу. Перед тим, 13 січня, їх висвятили у сан диякона, а 15 січня відбулися їх священичі свячення.

Усі вони призначені у клір Вестмінстерського собору в Лондоні — головного храму Католицької Церкви в Англії.