• Головна
  • Новини
  • Вчені законсервують стародавні стіни в Києво-Печерській лаврі...

Вчені законсервують стародавні стіни в Києво-Печерській лаврі

20.08.2018, 14:40
Вчені законсервують стародавні стіни в Києво-Печерській лаврі - фото 1
Вчені почнуть консервацію стін XII століття, які було знайдено на території Митрополичого саду Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Вчені почнуть консервацію стін XII століття, які було знайдено на території Митрополичого саду Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Про це передає "Інтерфакс".

мур_консервація.jpg

Кандидат історичних наук Сергій Тараненко зазначив, що після консервації можуть створити павільйон для експонування. Стіни обтягнуть спеціальною плівкою, щоб туди не проникала волога.

За словами експерта, об'єкти, можливо, будуть законсервовані на 2-3 роки, проте є бажання відкрити їх для експонування, і звести над ними павільйон вже в наступному році.

"Консервація в будь-якому випадку, в найближчі два-три тижні ми засиплемо піском ... Хочемо зробити павільйон, інформаційний центр, але музейного проекту ще не існує, є тільки бажання", - розповів Тараненко.

Відзначимо, що знайдена стіна мала довжину 212 метрів. Археологи зробили шість траншей, в яких видно залишки стіни. В даний момент точно невідомо, якої висоти була стіна, але очікується, що вона була не більша 4 метрів, оскільки навіть в ті часи будівництво такої стіни було "дорогим задоволенням". Щоб точно вказати висоту фортифікаційного укріплення, необхідно продовжити додаткові дослідження.