• Головна
  • Новини
  • Вести підготовку кандидатів у народні депутати зі свого, православного, середовища — представництво УПЦ у Верховній Раді...

Вести підготовку кандидатів у народні депутати зі свого, православного, середовища — представництво УПЦ у Верховній Раді

15.12.2009, 12:34
Вести підготовку кандидатів у народні депутати зі свого, православного, середовища — представництво УПЦ у Верховній Раді - фото 1
Владика Августин, голова представництва УПЦ у Верховній Раді, представив звіт про діяльність представництва за 2009 рік.

arh_avgustin_1.jpgКИЇВ — «Головним завданням Представництва Української Православної Церкви у Верховній Раді України є адаптація українського законодавства і нормативної правової бази до потреб Української Православної Церкви у всій її Повноті», — йдеться у річному звіті голови представництва УПЦ у Верховній Раді, архиєпископа Львівського і Галицького Августина.

Підсумовуючи діяльність представництва у 2009 році, архиєпископ вказав на уже виконану роботу, окреслив завдання представництва на найближчий час, а також подав стратегію розвитку на майбітнє.

Отож, говорячи про зроблене, архиєпископ насамперед відзначив, що за звітний період представництво, відповідно до потреб часу і обставин, посилило свою діяльність від пропозицій внесення окремих змін в законодавство України до пошуку можливостей системного впливу православного політикуму і громадськості на законотворчий процес. Також владика Августин наголосив, що представництво роз’яснило проблему розповсюдження в кулуарах ВР літератури, яка пропагує одностатеві стосунки, а також видання навчальних посібників, в яких заохочується неморальна поведінка, в ЗМІ і серед народних депутатів.

Він також назвав низку законодавчих питань, лобіювання яких продовжує представництво УПЦ у ВР. За словами архиєпископа, загальна кількість Законів України складає приблизно 17 тис., і вони потребують змін і доповнень. Напрямки охоплюють широкий спектр — від освіти до господарчих питань.

Також представництво, як йдеться у звіті, провело круглі столи, конференції за участю народних депутатів, громадських і церковних організацій з актуальних питань: ГМО, СНІДУ, прав та соціального захисту людини, освіти тощо.

Складність впровадження православного світогляду у законодавство України, його утвердження у ВР, за словами владики Августина, обумовлена тим, що в Україні модель державотворення з атеїстичного соціалізму перетворилась на таку форму капіталізму, де домінуючою концепцією розвитку України стає ліберальна демократія з ринковою економікою, що теж не відповідає православному світоглядові.

«Ця модель під маскою терпимості й толерантності передбачає конкуренцію релігій, що, при свободі вибору і підміні понять, відкриває можливість переходу до наступного етапу — масованого розвитку агресивних до православ’я релігійних течій. Ця модель через глобалізаційні процеси може призвести до підпорядкування транснаціональним корпораціям всієї ресурсної бази країни разом з людьми», — читаємо у звіті.

Як інформує офіційний сайт УПЦ, архиєпископ наголосив, що можливістю впливу на модель соціально-економічної формації України буде надання Українській Православній Церкві статусу юридичної особи, а православ’ю — статусу державної релігії. «... хоча це питання є дискусійним», — додав він.

Тривору висловив архиєпископ і щодо «лобіювання Володимиром Яворівським з групою однодумців Закону України “Про музеї” і Постанови Верховної Ради України “Про збереження комплексу Києво-Печерської Лаври та подальший розвиток Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника”». «У випадку можливого їх прийняття є ризики втрати приміщень і передачі частини приміщень розкольникам та іншим псевдоправославним релігійним організаціям», — пояснив у звіті голова представництва.

Він відзначив, що у профільному комітеті Верховної Ради України, який займається розглядом таких питань, «немає православних депутатів, що здатні лобіювати інтереси УПЦ».

Для покращення роботи представництва, її дієвості архиєпископ необхідним назвав мати дієвий зворотній зв’язок з єпархіальними управліннями, зміцнювати співпрацю з православними депутатами, вести підготовку кандидатів у народні депутати зі свого, православного, середовища, бо лише депутати володіють правом змінювати законодавство, а також потрібно забезпечити матеріально-фінансову базу для діяльності.

Реалізацією цих планів архиєпископ Августин матиме можливість займатися і надалі — Синод УПЦ обрав його головою представництва УПЦ у Верховній Раді і на наступний рік.