Від їжі до амуніції: при монастирі УГКЦ в Івано-Франківську діє волонтерський штаб
Окрім того, збирають гроші на потреби української армії та продовжують допомагати місцевим жителям. Про це розповів Суспільному координатор волонтерського штабу брат Іван Зубрицький.
З його слів, з часу повномасштабного вторгнення Росії в Україну у монастирі проживали 300 вимушених переселенців, наразі — 70.
Усім, хто потребує, їжу та речі отримують безоплатно, каже волонтерка Надія Дяченко. З її слів, місцеві жителі, благодійники передають переважно одяг, засоби гігієни та харчі. Наразі найчастіше по гуманітарну допомогу до них звертаються люди з інших регіонів України.
"Зараз маємо дитяче харчування, підгузки. Одягу в нас є достатньо. А от, скажімо, із засобами гігієни, жіночою білизною – з цим складно. Певний період були труднощі з постіллю. Просили ковдри. Але зараз ще трошки є. Також багатьом людям потрібні продукти", — каже Надія Дяченко.
В іншому приміщенні монастиря святого Йосифа волонтери щодня готують хліб та солодощі. У передвеликодній тиждень кондитери взялися випікати ще й святкову здобу. Усього за декілька днів жінки спекли понад 700 пасок.
Готову випічку волонтери відправлять військовим на фронт. Також її роздадуть переселенцям, пенсіонерам та людям з інвалідністю.
"Пасочки, хліб, солодощі й круасани – ми плануємо день, що нам треба приготувати. Сьогодні вже спекли 300 пасочок, хліба до 100 штук, круасанів до 100 штук і ще солодке. Робимо з любов’ю, добротою, турботою для наших хлопців на передову. Тому що вони нас захищають. Дякуючи їм, ми живемо тут спокійно", — говорить Руслана Чепіль.
За словами координатора волонтерського штабу Івана Зубрицького, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на передову відправили сім автобусів із військовим спорядженням та технікою. Ці речі волонтери закуповують самостійно або у монастир передають меценати з-за кордону.
"З того, що залишилося – це чотири бронежилети. Але ми їх надішлемо вже наступного разу. Раніше відправляли тепловізори, бронежилети, одяг, рукавиці й дуже багато всього. Стараємося максимально допомагати. Бо там на передовій, мені здається, найголовніший фронт, який може бути. Допомога тут важлива. Але вкрай необхідно допомагати й там", — розповідає Іван Зубрицький.
Зараз у монастирі святого Йосифа збирають гроші на закупівлю приладів нічного бачення, тепловізорів та автомобілів для військових.
Також через велику кількість звернень у штабі не вистачає дієтичних продуктів для людей з інвалідністю. Тому волонтери просять небайдужих про допомогу. Усі необхідні речі можна приносити до церкви.