Відбувся І Всеукраїнський з’їзд Руху за життя в Україні

15.07.2015, 09:00
Відбувся І Всеукраїнський з’їзд Руху за життя в Україні - фото 1
11-12 липня 2015 року при храмі Святих Кирила і Методія УГКЦ в Івано-Франківську вперше відбувся з’їзд Руху за життя в Україні. Ідея такого зібрання належить ГО «Івано-Франківський християнський рух за життя»

Рух_за_життя.jpg11-12 липня 2015 року при храмі Святих Кирила і Методія УГКЦ в Івано-Франківську вперше відбувся з’їзд Руху за життя в Україні. Ідея такого зібрання належить ГО «Івано-Франківський християнський рух за життя», повідомляє Департаменти інформації УГКЦ.

Понад півсотні представників рухів з багатьох міст України, тих, яких вдалося віднайти через мережі Інтернет і які мали змогу приїхати, зібралися, щоб поділитися досвідом роботи в цій ділянці та обговорити спільні труднощі в захисті життя в Україні. Два архиєреї, вісім священиків та кілька сестер монахинь супроводжували зібрання тих, які не байдужі до проблеми життя людської істоти.

В Україні діє багато організацій, які працюють в ділянці захисту життя та боротьби проти вбивства зачатих дітей. Такі організації діють кожна у своєму середовищі і у своєму населеному пункті. Загальну кількість таких спільнот навіть важко підрахувати чи всіх їх віднайти. Тому франківські «рухівці за життя» побачили потребу в організації такого з’їзду, щоб поділитися досвідом роботи та напрацюваннями, а також щоб спробувати координувати різні діяльності та заходи в цьому напрямку. Мета у всіх одна – захищати людське життя від моменту зачаття аж до природної смерті. 

На зустрічах були висвітлені різні аспекти, що стосуються тематики життя та його захисту від моменту зачаття аж до природної смерті. Обговорювалася проблема узаконеного дітовбивства в Україні і всіх наслідків, які з цього випливають, а також були вислухані пропозиції, як на законодавчому рівні могти захистити зачату дитину.

На конференції ділилися досвідом. Зокрема, Геня Самборська, голова Всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини», представила проблему і потребу боротьби за удосконалення та зміну законодавства у цій ділянці.

Про те, чим може допомогти працювати у цій сфері Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я щодо захисту ненароджених дітей розказав її голова о. Руслан П’яста.

Темою доповіді о. Ігоря Онищука, доктора філософії, кандидата юридичних наук та референта Патріаршої курії у справах зв’язків УГКЦ з органами державної влади, було «Правові гарантії захисту життя дитини до народження з точки зору міжнародних та українських нормативно-правових актів».

Гінеколог зі Львова Зореслава Городенчук розказала всім присутнім про так звані «напротехнології» - надію для бездітного подружжя.

Завершився з’їзд гарячим обговоренням тематики, складанням пропозицій для майбутньої праці у цій ділянці та зосередженні на нагальному питанні, що стосується внесення змін до Конституції України, а саме зміні поняття «сім’ї».

Було ухвалено створити Координаційну раду, яка б займалася збором даних про такі організації в Україні зі можливістю співпраці.