Військові капелани УГКЦ на конференції обговорюють виклики та  удосконалення служіння

Військові капелани УГКЦ на конференції обговорюють виклики та  удосконалення служіння - фото 1

8 грудня розпочалася XIV Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ. Захід триватиме впродовж трьох днів. З огляду на карантинні обмеження подія відбувається онлайн у форматі зум-конференції. Модерує зустріч отець Андрій Зелінський, ТI, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Гаслом цьогорічної зустрічі капеланів є слова ‒ «Служіть один одному, кожен тим даром, що його прийняв» (1 Пт. 4, 10).

До учасників з вітальним словом звернувся Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Предстоятель Церкви наголосив на важливості всім капеланам єднатися у Святому Дусі: "Він є середовищем ділення дарами і служінням. Бо навчитися служити одне одному можна лише на прикладі нашого Спасителя, будучи під впливом Його Духа».

Військові капелани УГКЦ на конференції обговорюють виклики та  удосконалення служіння - фото 62998

 

Глава УГКЦ попросив капеланів працювати над професійним зростом і запевнив, що Церква забезпечить своїм капеланам таку можливість.
Також Блаженніший Святослав вручив священникам, які нещодавно розпочали своє капеланське служіння, почесні відзнаки ‒ Хрест військового капелана, як символом відданості та служіння військових капеланів, і наголосив, що хрест – це не побожна церковна атрибутика, а символ, знак і прапор перемоги. Тільки хрестом можна перемогти. «Несіть цей знак перемоги в наше військо. Нехай силою перемоги Христа над силою смерті, добра над злом ви зможете зробити переможним наше військо», ‒ побажав Глава Церкви.

Відтак спільноту військових капеланів привітав владика Михайло Колтун, керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ. Єпископ закликав військове духовенство завжди пам’ятати про те, що Церква серед особливих обставин покликана свідчити про Христа, і базувати свої проповіді на вченні Церкви. На його переконання, саме через служіння духовенства преображається суспільство.

Учасники конференції слухають доповіді представників силових структур про актуальний стан задоволення духовно-релігійних потреб особового складу та функціонування служб з питань військового духовенства: Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України.

Про основні виклики та можливості капеланського служіння у Збройних силах США та Канади розкажуть військові капелани навчально-тренувальної місії «UNIFIER».

Діяльність Департаменту військового капеланства у 2020 представить о. Андрій Зелінський, ТІ, заступник керівника Департаменту. А питання соціального захисту військових капеланів представлять представники Міністерства у справах ветеранів та Генерального штабу ЗСУ.

Представники Товариства Червоного хреста України розкажуть про служіння військового капелана та міжнародне гуманітарне право. Звичайно, учасники не оминуть увагою питання капеланського служіння в умовах пандемії Covid-19 та методи подолання криз. Про це говоритиме представник НВМКЦ «Головний військовий клінічний госпіталь».