Про відновлення юдейської спадщини міста йшлося на онлайн зустрічі влади Луцька з послом України в Ізраїлі

Про відновлення  юдейської спадщини міста йшлося на онлайн зустрічі влади Луцька з послом України в Ізраїлі - фото 1
Влада Луцька на чолі з головю міста Ігорем Поліщук провела 12 лютого онлайн зустріч   з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Державі Ізраїль Євгеном Корнійчуком, першим секретарем Посольства з економічних питань Максимом Кравцовим та другим секретарем Посольства з питань культури та преси Наталіє Марікуцою.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

“Місто Луцьк нерозривно пов’язане з єврейським народом та культурою, адже до початку Другої світової війни, за різними даними, від 50 до 80 відсотків міського населення складали євреї. На превеликий жаль в 1942 році близько 25 тисяч євреїв було розстріляно. На місці їх розстрілу встановлено меморіальну дошку та щороку відбуваються вшанування.

У нас є чимало приміщень, які пов’язані із єврейським народом. Це і Велика синагога, і меморіальний комплекс, і єврейська гміна. На превеликий жаль, Велика синагога на сьогодні потребує значних фінансових вкладень і ремонту, адже в радянський час була віддана під спортивне товариство “Динамо”, і за будівлею ніхто не слідкував.

Ми, як міська влада, співпрацюємо з громадами прогресивного та ортодоксального юдаїзму, сприяємо різноманітним заходам, перезахороненням, допомагаємо перевозити мацеви на меморіальний комплекс та багато іншого”, – розповів Ігор Поліщук про єврейську спадщину Луцька.

В свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Державі Ізраїль Євген Корнійчук зазначив, що відкритий до подальшої співпраці з міською владою та зацікавлений у двосторонньому розвитку ізраїльсько-українських відносин.

Під час онлайн-зустрічі присутні обговорили основні напрямки роботи Посольства України в Державі Ізраїль, можливість встановлення побратимських відносин з містами Ізраїлю, перспективи запровадження нових двосторонніх проектів, перспективи співпраці в торгово-економічній та культурно-гуманітарній сферах, збереження єврейської спадщини в Луцьку та можливість залучення ізраїльських технологій та інвестицій у розвиток міста (розбудова «смарт сіті», розвиток аграрного сектору, тощо).