Владика Михайло Бубній відвідав парафії УГКЦ на деокупованій Херсонщині

24 січня, 16:05
Католики
Владика Михайло Бубній відвідав парафії УГКЦ на деокупованій Херсонщині - фото 1
Владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, відвідав прифронтові міста Берислав, Херсон і село Зміївку. Візит тривав з 18 по 22 січня. Владика зустрівся з вірними, священиками та людьми, які опинилися у важких обставинах війни.

У Навечір’я Богоявлення у м. Берислав владика Михайло благословив і розділив Святу вечерю з людьми, що опинилися у важких життєвих обставинах. Цю вечерю, яка проходила у храмі Мучеників Макавейських, організувала спільнота благодійної кухні «П’ять хлібів і дві риби», що діє уже рік при парафії.

За словами настоятеля храму о. Олександра Більського, цей день для парафіян і гостей був дуже особливим, урочистим та незвичним. «Було затишно і приємно, лунала коляда і всіх єднала молитва. Ми дякували Богові за звільнення Берислава, просили перемоги й миру, бажали одні одним витривалості та добра», — поділився враженнями о. Олександр.

Він розповів, що владика Михайло під час першого душпастирського візиту до Берислава після деокупації цікавився життям парафії, ознайомлювався з роботою благодійної кухні-їдальні «П’ять хлібів і дві риби», жартував із волонтерами. «Ми щиро вдячні владиці за його візит. Дякуємо йому за те, що він завжди пам’ятає про нас, молиться, фінансово допомагає, шукає різні способи залучення спонсорів і підтримки», — зазначив о. Олександр.

Наступного дня, у Свято Богоявлення, архиєрей очолив Божественну Лутургію і Чин освячення води. Із владикою співслужили о. Олександр Більський і о. Василь Барчук із с. Зміївка.

Владика Михайло Бубній відвідав парафії УГКЦ на деокупованій Херсонщині - фото 107449

Також цього дня владика відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці в с. Зміївка Бериславського району. Архиєрей очолив Божественну Літургію.

У вітальному слові до вірних владика Михайло наголосив на мужності й відданості о. Василя Барчука. За словами єпископа, попри слабке здоров’я, той залишився зі своїми вірними. «Тут виявилася велика любов отця Василя до вас, до цієї парафії у Зміївці — він залишився, хоч мав можливість виїхати. Отець сказав — ні... Це велика жертва великого серця», — зазначив єпископ.

21–22 січня екзарх Одеський перебував у Херсоні. У храмі Святого Володимира Великого він молився Божественну Літургію і парастас під звуки вибухів.

Владика Михайло Бубній відвідав парафії УГКЦ на деокупованій Херсонщині - фото 107447

Перебуваючи в Херсоні, екзарх Одеський зустрівся з монашою спільнотою ЧСВВ, яка душпастирює на парафії Святого Володимира Великого. Єпископ подякував духовенству за відважне служіння, зокрема о. Ігнатію Москалюку і брату Піменові за те, що перебували з вірними в Херсоні під час російської окупації, і запевнив їх у молитовній підтримці.

Візит на деокуповані території екзарх Одеський завершив у неділю, 22 січня, Божественною Літургією у храмі Святого Володимира Великого в Херсоні, де чисельно зібралися вірні.

Владика Михайло Бубній відвідав парафії УГКЦ на деокупованій Херсонщині - фото 107448

Після Літургії єпископ зустрівся з парафіянами. Відтак на подвір’ї храму владика роздав допомогу від спільноти «Лицарі Колумба» людям, що опинилися у важких життєвих обставинах.