Владика УГКЦ Василь Тучапець відвідав місто Ізюм

26 березня, 12:49
Католики
Владика УГКЦ Василь Тучапець відвідав місто Ізюм - фото 1
У п’ятницю, 24 березня, владика Василь Тучапець, екзарх Харківський, відвідав м. Ізюм Харківської області. Спільно з о. Петром Майкою архиєрей помолився панахиду на місці масових поховань загиблих українців.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Владика Василь зустрівся також з мешканцями міста, які розповіли про свої переживання та потреби. «Найбільше люди скаржаться на те, що не мають роботи, в багатьох пошкоджене або знищене житло. Хоч світло та газ тут є, але місто дуже понищене», — розповів екзарх Харківський.

Адміністратор парафії великомученика Юрія УГКЦ у м. Ізюмі о. Петро Майка ділиться: «Гуманітарну допомогу постраждалим та потребуючим я роздаю постійно. У місті багато людей з інвалідністю та поважного віку, які потребують особливої опіки. Окрім того, хочемо допомогти тим, в кого зруйноване житло, щоб люди мали хоча б дах над головою».

Ізюм близько пів року був під російською окупацією, за цей час він пережив важкі часи: було страчено місцевих активістів та патріотів, а звичайні люди ледь виживали у підвалах без води, світла і газу. У вересні 2022 року українські війська звільнили Ізюм, зараз місто поволі відновлюють.