ВРЦіРО закликає створювати міжконфесійні ради на місцевому рівні

ВРЦіРО закликає створювати міжконфесійні ради на місцевому рівні - фото 1
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій провела виїзне засідання у Фастові, на Київщині.

Захід відбувся під головуванням Блаженнішого Святослава, Глави Української Греко-Католицької Церкви, інформує офіційний сайт ВРЦіРО.

Перед початком засідання глави Церков і релігійних організацій у супроводі мера міста Фастів Михайла Нетяжука зустрілися з місцевими жителями на центральній Соборній площі та взяли участь в урочистому висаджені дубу, як символу міцності та єдності народу України.

Вже під час засідання голова Фастівської ОТГ озвучив бажання місцевих релігійних діячів створити місцеву міжконфесійну раду з метою поширення на місцевий рівень позитивного досвіду міжконфесійного діалогу та державно-церковної взаємодії. Члени ВРЦіРО схвалили цю ініціативу та порадили створювати ради церков і релігійних організацій в об’єднаних територіальних громадах у якості громадських спілок (зі статусом юридичної особи чи без нього).

Глави конфесій також узгодили організаційні заходи з відзначення 25-річчя Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Зокрема, 17 червня відбудеться наукова конференція на базі КНУ ім. Т. Г. Шевченка, а 24 червня святкові заходи будуть розпочаті урочистим засіданням ВРЦіРО.

Як РІСУ інформувала, одним із ключових рішень ВРЦіРО стало прийняття Зіернення щодо розв’язання проблеми невинно засуджених.

ВРЦіРО закликає керівництво держави підтримати та Верховну Раду України ухвалити законодавчі зміни, які відкриють можливість для перегляду вироків, відносно яких є сумніви щодо їхньої справедливості, обґрунтованості чи наявні факти незаконного збору доказів, зокрема катувань.