Вселенський Патріарх ще 15 років тому напророчив Епіфанію велике майбутнє

Вселенський Патріарх ще 15 років тому напророчив Епіфанію велике майбутнє - фото 1
15 років тому теперішній Предстоятель ПЦУ Епіфаній зустрівся з Вселенським Патріархом на Фанарі, і той напророчив, що Епіфанія чекає місія служіння українському народові.

Про це Предстоятель ПЦУ розповів в інтерв’ю Liga.net, передає Релігійна правда.

Епіфаній поїхав на стажування в Афінський національний університет. “Я навчався там рік, щоб удосконалити знання грецької мови. Я не планував отримувати ще одну освіту, п’ять років вчитися. Мені була потрібна тільки мова”, – розповідає він. Зараз в його мовному багажі – грецька, українська, англійська та російська: “Але я принципово російською не говорю”.

“Грецька мова – це можливість спілкування з православним світом. Нею говорить більша частина православного світу. І найдавніші Патріархати – Константинополь, Елладська, Олександрійська, Кіпрська Церкви. Вони ж нас першими і визнали”, – пояснює Епіфаній.

Саме завдяки грецькій мові Епіфаній познайомився, а потім і зблизився із Вселенським Патріархом Варфоломієм. “Я був ще світською людиною і жив в Афінах. Напевно, це був 2006 рік”, – згадує митрополит. Він потрапив до складу делегації, яка, з благословення Патріарха Філарета, їздила до Варфоломія просити автокефалію.

“Я почав говорити з ним грецькою, – розповідає Епіфаній. – Він дуже зрадів: “Звідки ви знаєте грецьку мову?” Я кажу: “Вивчав в академії, зараз вдосконалюю”. Він запитав: “А скільки часу ви перебуваєте в Афінах?” А я встиг провчитися там всього кілька місяців. “Не може бути, – відповів Патріарх. – Деякі люди по 10-20 років живуть в Греції і то не знають її досконало”.

“І тоді, спілкуючись зі мною, Варфоломій сказав мені пророчі слова: “Ви повернетеся в Україну, і на вас чекає служіння українському народу”, – продовжує митрополит. – Я серйозно це не сприйняв і навіть забув. Тільки зараз розумію, що це було пророцтво. Так склалося, що з тієї першої зустрічі ми зблизилися. І хто міг думати, що доля поверне так, що я буду на чолі Української Церкви?”

Вони і зараз на зв’язку: “Ми говоримо і телефоном, і особисто, коли я відвідую Константинополь. Через пандемію довго не було такої можливості. Зараз ми очікуємо його приїзду в Україну”.