Всесвітня Рада Церков закликала до деескалації конфронтації на вірмено-азербайджанському кордоні

Збройний конфлікт на кордоні - фото 1
Збройний конфлікт на кордоні
Всесвітня Рада Церков (ВРЦ) закликав до екстреної деескалації конфронтації на кордоні Вірменії та Азербайджану, що почалася 12 липня і забрала щонайменше 16 життів.

«Дестабілізація може погіршити ситуацію», - йдеться в посланні виконуючого обов'язки генсека ВРЦ протоєрея Іоанна Сауки, пише Благовест-інфо.

«ВРЦ глибоко стурбована повідомленнями, які надходять із зони дій про артилерійські обстріли, у зв'язку з чим страждають, в тому числі, цивільні особи і важливі під час всесвітньої пандемії інфраструктури», - наголошується в посланні.

Чинний генсек нагадав про те, що Мінська група ОБСЄ довгі роки виступала посередником мирного врегулювання нагірно-карабахського конфлікту, і підкреслив, що нова ескалація на кордоні - результат багаторічного територіального спору між Вірменією і Азербайджаном. Протоєрей Іоанн Саука закликав до відновлення дипломатичних зусиль для вирішення проблеми.

Найбільша міжнародна екуменічна організація - Всесвітня Рада Церков - була заснована в Амстердамі в 1948 році. Тоді до Ради увійшли 147 представників християнських Церков, але на сьогодні їх число досягає 365, що діють в 120 країнах світу.