«Ядро українського народу сьогодні творять люди, які не хочуть повертатися до совєтського мракобісся», - Глава УГКЦ

30 вересня, 17:30
Католики
«Ядро українського народу сьогодні творять люди, які не хочуть повертатися до совєтського мракобісся», - Глава УГКЦ - фото 1
Люди різних народів світу, які відчувають, що гідність і свобода, правда і право на життя є чимось, за що варто жити і вмерти, стоять на боці України. Таке переконання висловив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 219-й день кровопролитної святотатської війни росії проти українського народу.

«Хоча ми щодня втираємо сльози, але стоїмо перед Божим обличчям. Відчуваємо, що стаємо сильнішими, тому що викристалізовуються цілі, за які український народ платить своїм життям. Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!», — наголосив духовний лідер УГКЦ.

У цей день Блаженніший Святослав роздумував над важливою засадою стійкості нашого народу, яка особливо виявилася впродовж останніх місяців нерівного протистояння українського народу з окупантом, — єдність. Ми бачимо, що наш народ, як ніколи, згуртований і єдиний у захисті свого права на існування, на життя. Бо саме за це фундаментальне право сьогодні йде боротьба.

Проте, вважає Предстоятель, єдність, яка робить нас сильними, не може бути тільки зовнішньою, не може виявлятися лише в спільних загрозах чи викликах. Це єдність у цінностях, у координатах нашого майбуття, у внутрішніх принципах, які ми носимо у своєму серці і довкола яких гуртуємося.

«Коли ми разом, то розуміємо, куди прямуємо і що раніше чи пізніше дійдемо до мети. Ті принципи людської гідності, свободи, пошани до людського життя були християнськими цінностями, які сформували українську націю в новітні часи», — вважає Блаженніший Святослав.

На його погляд, цікаво було спостерігати, як упродовж останніх восьми років до України приїжджали інтелектуали з різних пострадянських країн, щоб оселитися і мешкати між нами. Бо саме тут вони відчували себе членами єдиної ідеї, поділяли фундаментальні цінності гідності й свободи, люди, які не хотіли повертатися до совєтського мракобісся, творять сьогодні ядро українського народу, навіть коли це вихідці з різних націй, культур, релігій, Церков.

«Ми сьогодні об’єднані довкола однієї мети — побудувати гідне, вільне суспільство, яке б звільнило нас із кайданів колишньої совєтської імперії. Тому так важливо нам усвідомлювати ті цілі, за які ми сьогодні готові віддати навіть власне життя. Цінності, які носимо в собі, будуть нашими орієнтирами в майбутньому», — наголошує духовний лідер.

Те ядро, переконує Глава Церкви, яке сьогодні є рушієм боротьби українського народу, сьогодні об’єднує людей в усьому світі. Тому Європа, яка була побудована на тих цінностях, відчуває, що український народ є європейською нацією. Ба більше, український народ нині грудьми затуляє Європу від тоталітаризму й інших ідеологій третього тисячоліття.