Блог о. Богдана Огульчанського_image

Блог о. Богдана Огульчанського

Як поєднуються у вірян УПЦ(МП) їхня релігійна ідентичність з ідентичністю громадян України? Історичний аналіз і сьогодення.

31.01.2019, 09:54

В інтернет-часописі Cerkvarium з'явилося моє дослідження " Динаміка українського православ'я УПЦ(МП) від 2000 до 2019 р. ..." - в контексті аналізу еволюції поєднання ідентичностей - громадянина, члена суспільства і власне православного вірянина - для вірян цієї конфесії. У тексті я намагався дослідити причини та наслідки взаємодії суб'єктивних та об'єктивних факторів протягом 20 років, які привели вірян УПЦ до їх сучасного типу свідомості, до такого поєднання цих ідентичностей, які, як видається, спричиняють у цих людей серйозний конфлікт... Хоч не люблю робити біляполітичних оцінок, але тут не обійшлось. Трохи процитую уже підсумок - про сьогодення: "УПЦ фактично перестала зображати свою політичну нейтральність, хоча офіційно устами очільників стверджувала: «Ми тільки молимося»... Ми знаходимо дві – суб’єктивну і об’єктивну причини такого демонстративно-викличного обрання керівництвом УПЦ лише одного політичного «даху» для себе і своєї структури. Суб’єктивна – це менталітет очільника церкви м. Онуфрія (та його найближчого кола - додам тут)... Об’єктивна причина – щиросердий розрахунок керівництва УПЦ .. на неминучий виграш «своїх» у російсько-українській гібридній війні. З розрахунку: ми цю владу перетерпимо, що не так і багато залишилося до її краху.
В цьому ракурсі цікавими стали настанови – так звані духовні поради другої людини в ієрархії УПЦ – керуючого справами, митр. Антонія (Паканича), які були опубліковані перед Водохрещем цього року..." ( https://pravlife.org/…/pravyla-duhovnoyi-bezpeky-u-zvyazku-… )1-а частина https://cerkvarium.org/…/dinamika-ukrajinskogo-pravoslav-ya…
2-а частина https://cerkvarium.org/…/dinamika-ukrajinskogo-pravoslav-ya…