З ініціативи ПЦУ завершується будівництво тимчасового житла для тих, кому окупанти зруйнували будинки

21 вересня, 12:00
Суспільство
З ініціативи ПЦУ завершується будівництво тимчасового житла для тих, кому окупанти зруйнували будинки - фото 1
Митрополичий фонд Православної Церкви України завершує будівництво тимчасового комфортного житла для українських родин, чиї домівки зруйнували окупанти.

20 вересня 2022 року відбулася передача ще однієї черги будинків родинам в селі Озера (Гостомельська ОТГ, Київської області). Митрополит Епіфаній освятив новозбудоване житло та передав його в користування сімʼям. Про це інформує пресслужба ПЦУ.

«Радість на душі, що ми змогли втілити цей проект у життя, бо кілька місяців тому ми відвідали ці місця й побачили тут руйнацію. Тож у нас виникло бажання побудувати людям тимчасові будинки, щоб вони могли зустріти в них зиму. Ми покликані робити добро, проявляти любов до наших ближніх у цей складний час випробувань війною. Тому наш Митрополичий фонд ПЦУ разом з меценатом Андрієм Мацолою втілює цей проект в життя. Будинки зручні, красиві, теплі й обладнані – ми робили все, щоб люди мали комфортні умови», – сказав під час заходу Предстоятель автокефальної Української Православної Церкви.

«Ми сфокусувалися на селах, які чи не найбільше постраждали від окупації, — це Андріївка біля Макарова, Озера та Гостомель в Бучанському районі, а також Мощун. Мій дім також на Київщині, тому жителі цих міст і сіл — мої сусіди. Вони наздвичайно сильні люди, пропри біду, вони не опускають руки, навпаки, вони розбирають руїни та планують відновлювати свої господарства. Будинки, які ми їм передаємо, це перший, хоч і невеликий крок в цьому напрямку, а ще це велика радість для них — знову бути вдома», – говорить Андрій Мацола, голова Меценатської ради Фонду.

Нагадаємо, перші будинки в рамках програми допомоги постраждалим від російської агресії, було передано наприкінці серпня родинам в с. Андріївка на Київщині.

Загалом соціальна ініціатива Митрополичого Фонду отримала 20 мільйонів гривень. Завдяки цим коштам житло отримають 50 родин з Київщини.