• Головна
  • Новини
  • З України намагалися вивезти 10 ікон та старовинний Псалтир...

З України намагалися вивезти 10 ікон та старовинний Псалтир

08.04.2010, 14:43
З України намагалися вивезти 10 ікон та старовинний Псалтир - фото 1
Спільну операцію на українсько-російському кордоні провели співробітники СБУ і митниці: правоохоронці запобігли незаконному вивозу через митний пост «Новоазовськ» 10 ікон та старовинного Псалтиря.

Кордон.jpgДОНЕЦЬК — Спільну операцію на українсько-російському кордоні провели співробітники СБУ і митниці: правоохоронці запобігли незаконному вивозу через митний пост «Новоазовськ» 10 ікон та старовинного Псалтиря.

За інформацією «Православія в Україні», вилучені раритети передали на мистецтвознавчу експертизу. Згідно з висновком фахівців Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького, ікони датуються ХІХ століттям і мають історико-художню та духовно-культурну цінність.

Місяць тому на цій же ділянці кордону затримали громадянина Росії, який намагався незаконно вивезти чотири ікони: «Господь Вседержитель», «Богородиця з Богодитям», «Тихвинська ікона Божої Матері» і «Святий Миколай».

Згідно з рішенням Міжвідомчої ради з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей працівники митниці повернуть вилучені раритети в християнські храми.